REKLAMA

Sony wypromuje ci kanał na YouTubie. Rusza program Xperia Fantester

Sony ma ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą zostać recenzentami telefonów. W programie Xperia Fantester trzeba zaplanować i nagrać test jednego z modeli Sony. Finaliści będą mogli zgarnąć po smartfonie, a zwycięzca dostanie płatny kontrakt z Sony Mobile i zamówienie na trzy kolejne filmy. 

12.04.2018 08.50
Xperia Fantester
REKLAMA
REKLAMA

Xperia Fantester to program skierowany do miłośników marki Sony. Jego uczestnicy mają za zadanie przygotować na swoim blogu, vlogu lub kanale na YouTubie filmową recenzję jednego z modeli Xperii.

Konkurs jest skierowany do autorów, którzy mają już na koncie własne produkcje. Aby wziąć w nim udział, trzeba wysłać maila na adres konkurs@xperia.nadotyk.pl. Musi się w nim znaleźć link do kanału lub bloga i opisanie swojego pomysłu na recenzję w formie wstępnego scenariusza, założeń kreatywnych lub szkicu. Przyjmowanie zgłoszeń kończy się dokładnie za tydzień. Lepiej się więc pośpieszyć.

Wyłanianie zwycięzców programu Xperia Fantester.

Z puli osób, które zapiszą się do programu, wyłonionych zostanie 5 zwycięzców. Otrzymają oni smartfony Xperia ZX2 lub Xperia XZ2 Compact i będą mogli zacząć działać. Na nakręcenie recenzji, zamontowanie jej i wysłanie będzie jedynie 7 dni. Na tym etapie trzeba koniecznie pamiętać, że wszystkie filmy muszą być ukryte przed szerokim gronem odbiorców, czyli na przykład nie mogą być ustawione jako publiczne na YouTubie.

W ciągu tygodnia spośród szczęśliwej piątki zostanie wyłoniona trójka finalistów. Za trzecie miejsce zgarniecie Xperię XZ2 Compact, za drugie Xperię XZ2. Zwycięzca programu, poza telefonem Xperia XZ2, dostanie 2000 zł i możliwość podpisania kontraktu na trzy kolejne filmy z recenzjami smartfonów Sony.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do konkursu?

Sony podkreśla, że na pierwszym etapie istotna dla nich jest przede wszystkim jakość dotychczasowych filmów opublikowanych przez uczestnika programu, pomysłowość autora i pomysł na przyszłą recenzję. Bardziej szczegółowo wypunktowuje, że będzie oceniać:

  • Kreatywność i wiedzę technologiczną uczestników Programu.
  • Warsztat techniczny i merytoryczny Youtubera.
  • Umiejętność wykorzystania narzędzi filmowych do produkcji materiału recenzenckiego.
  • Jakość artystyczną recenzji.
  • Poprawność językową.
REKLAMA

To może być ciekawy pomysł dla wszystkich, którzy chcieliby się sprawdzić w recenzowaniu smartfonów lub już to robią, ale potrzebują nieco rozgłosu, żeby ich kanał nabrał wiatru w żagle.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA