REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play mówi: nasi klienci mogą korzystać z LTE Plusa. Spider's Web mówi: sprawdźmy prędkość tego LTE

Play zrobił klientom niespodziankę. Od dzisiaj abonenci fioletowej sieci mogą korzystać w ramach roamingu krajowego z zasięgu sieci LTE od Plusa. Jeśli jednak marzycie o szybszych transferach, to nie mam dobrych wiadomości.

03.04.2018
18:11
roaming krajowy play lte plus
REKLAMA
REKLAMA

Play jest najmłodszym z polskich operatorów infrastrukturalnych. Z tego względu od samego początku klienci tej sieci mogą korzystać w ramach tzw. roamingu krajowego z zasięgu innego telekomu. Z początku partnerem był Plus, ale później współpraca rozszerzyła się na pozostałe telekomy.

Roaming krajowy w Play przechodzi na LTE.

W rejonach, gdzie zasięgu Play nie ma, roaming krajowy działa automatycznie. Klienci sieci Play mogą ustawić też jednego z trzech partnerów na sztywno. Do niedawna można było korzystać z zasięgu Orange’a, Plusa i T-Mobile’a wyłącznie w technologii 3G.

To się jednak zmienia. Pod koniec ubiegłego roku Orange stał się głównym parterem roamingowym Play i pozwolił abonentom fioletowego telekomu korzystać ze swojej sieci LTE. Od dzisiaj klienci Play mogą skorzystać z sieci 4. generacji od Plusa.

Play oferuje klientom zasięg LTE sieci Plus.

O zmianach w ramach roamingu krajowego przedstawiciele Play poinformowali dzisiaj rano. Sprawdziłem to ok. 15:00 na swoim koncie i faktycznie: po przełączeniu się na zasięg Plus mój telefon pokazał w prawym górnym rogu ikonkę LTE.

Jeśli jednak, tak jak ja, narzekacie na zasięg Playa - w centrum stolicy osiągam transfery rzędu 10 Mbps, a wystarczy wejść do przejścia podziemnego, żeby zasięg zgubić całkowicie - nie mam dobrych wiadomości. Wszystko przez limity prędkości transferu.

LTE od Plusa w Play ma lejek.

REKLAMA

Podobnie jak przełączając się na Orange, korzystając z sieci LTE od Plusa, osiągam transfery rzędu ok. 3 Mbps. Przejście na zasięg LTE pod tym względem niewiele zmienia. W przypadku T-Mobile, który oferuje klientom Play sieć 3G, osiągam dokładnie takie same transfery, jak w przypadku pozostałych dwóch partnerów.

Przejście na LTE w ramach roamingu krajowego to dobry krok, który ucieszy mieszkańców regionów, gdzie zasięgu od Play nie ma wcale, ale nie rozwiązuje problemów trapiących klientów operatora. Pozostaje mieć nadzieję, że Play przyspieszy prace nad poprawą zasięgu macierzystego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA