REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Orange głównym partnerem Playa w roamingu krajowym. Co to znaczy dla klientów obu sieci?

Nadchodzi spora zmiana w funkcjonowaniu sieci Play. Jeszcze w lipcu głównym partnerem fioletowego operatora w roamingu krajowym zostanie Orange.

27.07.2017
18:42
Po 10 latach ekspansji Play wchodzi na warszawską giełdę
REKLAMA
REKLAMA

Wokół roamingu krajowego Play pojawiło się w ostatnim czasie sporo wątpliwości. Krążyły plotki o tym, że fioletowy operator zaprzestanie współpracy z T-Mobile i Orange, a nowe karty SIM w przypadku braku zasięgu Play będą korzystały tylko z infrastruktury Plusa.

Rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, rozwiał te wątpliwości. Umowy P4 z trzema głównymi operatorami nadal obowiązują, natomiast nerwowa atmosfera mogła mieć inne podłoże.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że głównym partnerem Play w roamingu krajowym zostało Orange.

Dotychczas to T-Mobile był głównym partnerem roamingowym Playa. Właśnie się to zmieniło za sprawą aneksu do umowy z Orange, o którym poinformował rzecznik pomarańczowego operatora, Wojtek Jabczyński.

Według zaktualizowanej umowy to Orange staje się wiodącym partnerem Playa przy roamingu krajowym. Zmieniły się także zasady rozliczania pomiędzy dwiema firmami. Jak informuje Wojtek Jabczyński:

Na stronie Play znajdziemy informację zdradzającą nieco zakulisowych konkretów. Aneks zakłada współpracę między operatorami w okresie od lipca 2017 do czerwca 2021. W tym czasie Play zapłaci Orange 321 mln zł.

Jak zaktualizowana umowa wpłynie na klientów sieci Orange?

Jeśli jesteś klientem Orange i obawiasz się o to, czy większy ruch z Playa wpłynie negatywnie na działanie twojej sieci, Orange uspokaja. Rzecznik prasowy firmy, Wojtek Jabczyński, przekonuje, że infrastruktura jest przygotowana na nadciągające zmiany:

A jak nowe zasady wpłyną na abonentów sieci Play?

REKLAMA

Na blogu fioletowego operatora nie pojawiło się jeszcze oświadczenie wyjaśniające praktyczne zmiany, jakie zajdą dla klientów sieci. Możemy spodziewać się większego wykorzystania infrastruktury Orange na terenie, gdzie brakuje zasięgu Play. Nie wiemy jednak nic o ewentualnych zmianach prędkości internetu przy korzystaniu z nadajników Orange.

Oczywiście za roaming krajowy nadal nie będą pobierane dodatkowe opłaty. Dotyczy to połączeń, wysyłania SMS-ów i MMS-ów, a także korzystania z pakietu danych. Wyjątkiem jest oferta Play Internet bez połączeń głosowych, której roaming krajowy nie dotyczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA