REKLAMA

Plotki o śmierci krajowego roamingu w Play są mocno przesadzone. Operator mówi, jak jest

W weekend zaczęła krążyć plotka, jakoby karty SIM wydane przez Play miały przestać działać na stacjach bazowych T-Mobile i Orange. Rzecznik operatora zdementował te informacje i obiecał, że roaming krajowy w Play będzie działał na takich zasadach, jak do tej pory.

26.06.2017 11.08
Plotki o śmierci krajowego roamingu w Play są mocno przesadzone. Operator mówi, jak jest
REKLAMA
REKLAMA

Informacja o tym, że roaming krajowy w Play zostanie ograniczony wyłącznie do sieci Plus zaniepokoiła klientów, którzy polegają przede wszystkim na stacjach bazowych T-Mobile i Orange. Na szczęście to była tylko burza w szklance wody. Plotki zdementował rzecznik sieci Play.

Klienci Play nadal będą mogli korzystać z zasięgu pozostałych trzech operatorów: Plusa, T-Mobile i Orange.

W weekend klienci Play zaczęli być straszeni tym, że niedługo będą mogli korzystać wyłącznie z zasięgu macierzystego swojej sieci lub stacji bazowych sieci Plus. Miało to być rzekomo związane z rozwiązaniem umowy pomiędzy Play i T-Mobile oraz Orange na świadczenie usługi roamingu krajowego.

Wielu klientów Play w miejscu zamieszkania lub w podróży nie ma dostępu do sieci własnej operatora i musi posiłkować się zasięgiem Plusa, T-Mobile i Orange. Pozbawienie abonentów dostępu do dwójki z tej trójki operatorów mogłoby okazać się dla nich bardzo uciążliwe.

Rzecznik sieci Play, Marcin Gruszka, odniósł się do sprawy w charakterystyczny dla siebie i nieco ironiczny sposób.

Marcin Gruszka przyznał, że klienci mogli zostać przełączeni z zasięgu T-Mobile na sieć Play LTE. Sugeruje, by klienci, którym to nie odpowiada, skontaktowali się z biurem obsługi klienta. Wtedy na ich życzenie zasięg T-Mobile ma zostać odblokowany.

Rzecznik przy okazji prosi osoby, które zgłaszały, jakoby włączenie zasięgu T-Mobile było resetowane po 4 dniach, podały mu numer, na którym tak się działo. Obiecuje sprawdzić, czy faktycznie ustawienia zostały zresetowane.

Z doświadczenia wiem, że kontakt z operatorem w tej sprawie pomaga, a roaming krajowy można łatwo skonfigurować do swoich potrzeb.

W moim miejscu zamieszkania 2 lata temu był spory problem z zasięgiem LTE sieci Play i musiałem korzystać z zasięgu pozostałych operatorów. Orange spośród trzech dawał najlepszy roaming krajowy, a po jednym telefonie moja karta SIM zaczęła wybierać Orange domyślnie.

roaming krajowy play plus t-mobile orange class="wp-image-573930"
REKLAMA

Przed napisaniem tekstu oczywiście sprawdziłem, jak to wygląda teraz w moim przypadku. W centrum Warszawy, gdzie mogę korzystać z LTE od Play, nadal mam opcję przełączenia się na stacje bazowe Plusa, T-Mobile i Orange. Wszystko jest po staremu i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Nie ma jednak co liczyć na to, że zmieni się ograniczenie, które wprowadzono na początku czerwca 2017 roku. Abonenci sieci Play muszą się pogodzić, że transfer danych w roamingu krajowym jest teraz limitowany do maksymalnej przepustowości 1,5 Mbps - wcześniej było to 3 Mbps.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA