REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowe szaty Gmaila. Poczta Google'a zyska niebawem odświeżony wygląd i nowe funkcje

Nowy Gmail zbliża się wielkimi krokami. Poza odświeżoną grafiką, która ma być znacznie bardziej przejrzysta, dostaniemy także nowe funkcje. 

12.04.2018
8:03
Nadchodzi nowy Gmail.
REKLAMA
REKLAMA

Administratorzy G Suite, czyli dawnego Google Apps, otrzymali maila, w którym Google zapowiada wprowadzenie szeregu zmian w Gmailu w wersji przeglądarkowej. Po pierwsze, ma zostać odświeżony wygląd aplikacji. Trudno nie zgodzić się z tą decyzją. W obecnej formie trąci on myszką, ale po zmianach ma być bardziej nowocześnie i przejrzyście.

Na przeglądarki zawitają inteligentne odpowiedzi, czyli znane z aplikacji mobilnej krótkie gotowce. Pojawi się także możliwość uśpienia na jakiś czas wiadomości email. Odesłanie jej do krainy elektronicznych snów, sprawi, że zniknie i dopiero po określonym czasie pojawi się znów w skrzynce odbiorczej. Zapowiedziano także, że uproszczone zostanie przejście z poziomu poczty do innych aplikacji oferowanych przez Google'a.

Nowy Gmail zapowiadany był juz w zeszłym roku.

Na odnowienie poczty Google'a czekaliśmy już od zeszłego roku. Wtedy także mówiło się o podobnym zestawie zmian. Z jedną istotną różnicą. W 2018 r. z listy zniknęło to, czego mi, i pewnie wielu innym użytkownikom, brakuje najbardziej — lepszy system odpowiadający za grupowanie wiadomości. Obecne rozwiązanie jest nie tylko niepraktyczne, ale też kompletnie niedostosowane do potrzeb użytkownika. Co gorsza, czasami bardziej przeszkadza, niż pomaga w utrzymaniu przejrzystości w skrzynce.

Kalendarz już przeszedł lifting.

W tym roku użytkownicy Kalendarza Google mieli już okazję przekonać się na własnych ekranach, czy obrany przez Google'a kierunek zmian im odpowiada. Tak jak w przypadku zapowiadanych nowości w Gmailu były to głównie poprawki kosmetyczne, choć i tam pojawiło się kilka usprawnień. Dla mnie odnowienie kalendarza zakończyło się sukcesem. Nowości działają sprawnie, zmiany nie były drastyczne, więc nie musiałam zmieniać swoich przyzwyczajeń, a wygląd nowej wersji jest przyjemniejszy dla oka.

REKLAMA

Mam szczerą nadzieję, że tak samo będzie w tym wypadku. Lubię Gmaila i nie wyobrażam sobie przesiadania się na inną pocztę. Trudno uwierzyć, że Google tak długo opierał się przed nadaniem nowego wyglądu swojej starej, dobrej aplikacji.

Android Authority dotarło do zrzutów ekranu pokazujących, jak będzie wyglądać poczta po liftingu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA