REKLAMA

LG G7 - wiemy, jak będzie wyglądał i kiedy zadebiutuje

LG G7 ThinQ nadchodzi wielkimi krokami. Poznaliśmy już datę premiery, a także wygląd nowego smartfona Koreańczyków.

11.04.2018 08.52
LG G7: wiemy jak będzie wyglądał i kiedy zadebiutuje
REKLAMA
REKLAMA

Nowy sztandarowy smartfon firmy LG wbrew pozorom nie będzie nosił nazwy „G7”. Pełna nazwa nowego modelu to LG G7 ThinQ, co wskazuje na to, że LG zastosuje w nim swoje inteligentne rozwiązania.

W lutym zadebiutował LG V30S ThinkQ, a dosłownie wczoraj odbyła się premiera nowych telewizorów LG OLED TV AI ThinQ, w których działa pierwszy asystent głosowy obsługujący język polski. Bardzo możliwe, że ten sam asystent trafi też do nowego smartfona LG.

Przekonamy się o tym już 2 maja.

To właśnie tego dnia zadebiutuje LG G7 ThinQ na premierze w Nowym Jorku. Dzień później - 3 maja - odbędzie się koreańska premiera w Seulu.

Dla przypomnienia, LG G6 miał premierę w lutym 2017 roku, a LG G5 debiutował w marcu 2016. Tym razem LG delikatnie przesuwa premierę swojego smartfona. Miejmy nadzieję, że wydłużenie prac na sztandarowym modelem sprawi, że będzie on jeszcze bardziej dopracowany.

Poznaliśmy również wygląd LG G7 ThinQ.

Widzieliśmy już kilka przecieków pokazujących to urządzenie, ale właśnie wyciekła grafika, która według AndroidHeadlines jest oficjalnym renderem produktowym przedstawiającym wszystkie warianty kolorystyczne LG G7 ThinQ.

 class="wp-image-714699"

Zgodnie z przewidywaniami, dużą nowością w projekcie smartfona będzie wcięcie w górnej części ekranu. Charakterystyczny notch został wypromowany przez Apple w iPhonie X, a teraz trafia do coraz większej liczy smartfonów z Androidem. Programowa obsługa notcha została zaimplementowana jako jedna z pierwszych nowości w Androidzie P.

Smartfon ma być dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych o nazwach Aurora Black, Platinum Grey, Moroccan Blue, Moroccan Blue (Mat) i Raspberry Rose.

Z tyłu znajduje się podwójny obiektyw w układzie pionowym, co jest nowością, ponieważ w ubiegłorocznym G6 obiektywy były ustawione poziomo. Czytnik linii papilarnych nadal znajduje się na tylnej ściance pod obiektywami. Ostatnią rzeczą rzucającą się w oczy jest brak oznaczenia „G7”.

A co wiemy o podzespołach?

Ekran nowego LG G7 ThinQ ma być panelem OLED o przekątnej 6 cali i proporcjach 19,5:9. Smartfon ma działać pod kontrolą Snapdragona 845 i 4 GB RAM-u, a wbudowana pamięć ma mieć pojemność 64 GB. Akumulator o pojemności 3000 mAh naładujemy poprzez złącze USB-C.

REKLAMA

Z przodu znajdzie się kamerka o rozdzielczości 8 MP, a z tyłu podwójny układ aparatów z dwiema matrycami 16 MP. Można się spodziewać, że LG ponownie zastosuje układ podstawowego obiektywu i szerokiego kąta.

Pełną specyfikację poznamy podczas premiery, czyli dokładnie za trzy tygodnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA