REKLAMA

Tak wygląda następca najciekawszego smartfona 2017 roku. Oto BlackBerry Athena

W marcu 2017 r. BlackBerry, a właściwie firma TCL Corporation, zaprezentowała światu smartfon KeyOne. Urządzenie to wzbudziło ogromne zainteresowanie osób odwiedzających targi MWC w Barcelonie. Większe kolejki ustawiały się chyba tylko do… nowej Nokii 3310. Teraz KeyOne doczeka się następcy - nadchodzi BlackBerry Athena (KeyTwo).

11.04.2018 11.43
Oto Blackberry Athena (KeyTwo) - następca modelu KeyOne
REKLAMA
REKLAMA

Można się przyczepić do tego, że dzisiejsze smartfony BlackBerry mają niewiele wspólnego z dawnymi. To tylko po części racja. Nowe telefony BlackBerry, produkowane przez TCL Corporation, zachowały sporo ze swoich poprzedników - mają biznesowy charakter, wyróżniają się pod względem stylistycznym, występują w wersjach z fizycznycznymi klawiaturami QWERTY, a ich twórcy nie zapominają o kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Nic dziwnego, że BlackBerry KeyOne został szybko okrzyknięty najciekawszym smartfonem targów MWC 2017, a u niektórych zyskał również tytuł najbardziej intrygującego telefonu 2017 r.

BlackBerry Athena, czyli KeyTwo

W sieci pojawiły się już rendery przedstawiające model Athena, czyli następcę KeyOne. Należy jednak pamiętać, że początkowo KeyOne figurował pod nazwą BlackBerry Mercury. Oznacza to, że do nazwy Athena nie powinniśmy się przesadnie przywiązywać i całkiem możliwe, że telefon ten zadebiutuje na rynku jako KeyTwo.

 class="wp-image-714870"

W przypadku nowego modelu BlackBerry postawiło na podobną konstrukcję do KeyOne, jednak jest kilka widocznych różnic. Aparat fotograficzny składa się z dwóch obiektywów, co dzisiaj jest już raczej standardem. Krawędzie i boki nie są już takie obłe - producent postawił na bardziej ostrą linię. Klawiatura fizyczna - przynajmniej na renderach - wydaje się być matowa, a na klawiszu spacji pojawiło się logo BlackBerry.

 class="wp-image-714873"

Nie zabrakło oczywiście złącza USB C oraz - na szczęście - złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Według nieoficjalnych informacji telefon BlackBerry KeyTwo zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 660 i będzie występował w dwóch wersjach - z 6 lub 8 GB RAM.

REKLAMA

Reszta specyfikacji oraz data premiery pozostają nieznane. Poprzednia wersja zadebiutowała pod koniec lutego 2017 r. podczas targów MWC. Ta impreza jest już dawno za nami. Następne duże targi, IFA, odbędą się na przełomie sierpnia i września w Berlinie. Niewykluczone jednak, że producent zdecyduje się zaprezentować KeyTwo znacznie wcześniej.

*Grafika tytułowa przedstawia BlackBerry KeyOne

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA