REKLAMA

Najbardziej intrygujący smartfon tego roku kupisz lada moment. BlackBerry KeyONE - cena i data startu sprzedaży

Już niedługo się dowiemy, czy najciekawszy smartfon pierwszej połowy tego roku faktycznie zawojuje rynek. W nadchodzącym miesiącu BlackBerry KeyONE będzie trafiał do sprzedaży na kolejnych rynkach. Telefon ma pojawić się także w Polsce.

27.04.2017 17.00
BlackBerry KeyONE - znana jest już cena i data startu sprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

BlackBerry KeyONE bez wątpienia jest jednym z najciekawszych urządzeń zaprezentowanych w tym roku. Nie jest to jednak bezpośrednia konkurencja sztandarowych modeli takich firm jak Samsung, Huawei i LG, a pod względem specyfikacji nie powalczy z liderami.

Dobre pierwsze wrażenie już było, a teraz rynek powie sprawdzam.

BlackBerry narobiło wokół siebie szumu, ale przyszła pora na weryfikację w praktyce tego pomysłu. Niezmiernie jestem ciekaw, na ile nostalgia skłoni klientów do sięgnięcia po portfele, a na ile wyrazy miłości kierowane w stronę KeyONE są oznaką platonicznego uczucia.

Tego, czy BlackBerry KeyONE znajdzie swoich fanów powinniśmy się dowiedzieć już niedługo. Kanadyjska firma wreszcie zapowiedziała, kiedy ich nietypowy smartfon trafi do sprzedaży. Dowiedzieliśmy się też, ile będzie kosztował w różnych regionach.

Data premiery i cena BlackBerry KeyONE.

Telefon już teraz można kupić w Wielkiej Brytanii w Selfridges. 5 maja trafi do kolejnych punktów sprzedaży, czyli Carphone Warehouse Clove. Wyceniony został na 499 funtów, czyli w przeliczeniu ok. 2,5 tys. zł.

Znacznie dłużej na sprzęt poczekają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i ojczyzny BlackBerry, czyli Kanady. Tam rynkowy debiut przewidziano na 31 maja. Zamówienia przedpremierowe można będzie składać 18 maja w punktach sprzedaży Bell, Bell MTS, Rogers, SaskTel i Telus Business.

BlackBerry KeyONE w Polsce - co wiemy?

O to, ile może kosztować BlackBerry KeyONE, spytałem naszego redakcyjnego eksperta od jeżynek (przybywającego teraz na dobrowolnej emigracji w jabłkowym sadzie). Piotrek Barycki przewiduje, że cena będzie cena będzie z d zdecydowanie za wysoka, "bo nikt tego w Polsce nie kupi i sprowadzą pojedyncze sztuki z gigantyczną marżą, żeby się odkuć na tym, czego nie sprzedadzą".

Ile telefon będzie oficjalnie kosztował jeszcze nie wiemy, ale pojawił się w ofercie bbsklep.pl. BlackBerry KeyONE został wyceniony został na na 2999 zł brutto. Sklep obiecuje dostawę urządzenia już 12 maja. Nie jesteśmy więc ostatnim krajem na liście, w którym to ciekawe urządzenie się pojawi. Dostaniemy go zresztą wcześniej od... Kanadyjczyków, tak jak mogliśmy przed Japończykami kupić PlayStation 4.

BlackBerry KeyONE wzbudza emocje, bo to telefon, na który patrzy się z nostalgią.

KeyONE to telefon z niespotykana w smartfonach od lat fizyczną klawiaturą, która była przez długie lata znakiem rozpoznawczym BlackBerry. Urządzenie budziło niemałe emocje podczas targów MWC 2017 w Barcelonie, na których zostało zaprezentowane.

Większym zainteresowaniem cieszyła się bodaj tylko Nokia 3310. Szał na takie urządzenia może zresztą sugerować, że odbiorcy znudzeni są kolejnymi iteracjami klasycznych smartfonów, bo od kilku lat nie wiedzieliśmy żadnej rewolucji.

REKLAMA

Nowe BlackBerry nie ma perspektyw na zawojowanie znaczącej części rynku. Trzeba jednak oddać Kanadyjczykom (a dokładniej chińskiej firmie TCL, która produkuje teraz telefony pod tą kultową marką), że ich projekt wyróżnia się tłumu.

Fizyczna klawiatura zintegrowana z płytką dotykową w smartfonie z Androidem z nakładką BlackBerry to prawdziwy rarytas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA