REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony Xperia XZ2 Premium z Androidem 9.0 i ekranem 4K może zadebiutować już we wrześniu

Sony pokazało już swoje flagowe smartfony Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact, ale być może to nie jest ostatnie słowo. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zobaczymy znacznie lepiej doposażony smartfon. Xperia XZ2 Premium zapowiada się bardzo okazale.

29.03.2018
20:11
Sony Xperia XZ2 Premium z Androidem 9.0 i ekranem 4K
REKLAMA
REKLAMA

Nowe Xperia XZ2 i XZ2 Compact to ważne smartfony w portfolio Sony, ponieważ rozpoczęły nowe wzornictwo. Zmian jest jednak znacznie więcej, a większość z nich skupia się na multimediach. Najważniejsze to poprawa aparatów, wideo Full HD w super slow motion i lepsze głośniki z nowym systemem wibracji.

Co prawda w poprzedniej generacji urządzeń nie zobaczyliśmy Xperii XZ1 Premium, ale superflagowiec Xperia XZ Premium debiutował obok Xperii XZ. Lepszy model wyróżniał się m.in, ekranem 4K HDR. Wiele wskazuje na to, że najnowsza generacja też doczeka się wariantu Premium.

Sony Xperia XZ2 Premium może mieć Androida 9.0, ekran 4K+ i aparat z podwójnym obiektywem.

Chińscy deweloperzy dokopali się do informacji o smartfonie Sony o kodowej nazwie H8188, który ma być wyposażony w ekran o rozdzielczości 4390 x 2160 pikseli (proporcje ok. 18:9). Mamy więc do czynienia z rozdzielczością „4K+”, czyli standardem 4K dostosowanym do wyższych proporcji ekranu.

Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 9.0, czyli systemu znanego obecnie pod kodową nazwą Android P, którego wersja Developer Preview została niedawno pokazana. W specyfikacji jest wymieniony procesor Snapdragon 845 oraz 6GB RAM. Serwis Gizmochina wspomina też o tylnym aparacie z podwójnym obiektywem.

Sony Xperia XZ2 Premium już we wrześniu?

REKLAMA

Obecność Androida 9.0 zdradza, kiedy możemy spodziewać się Xperii XZ2 Premium. Android P ma być ukończony w trzecim kwartale 2018 roku, więc możliwą datą premiery nowej Xperii są targi IFA w Berlinie odbywające się we wrześniu.

Jest możliwość, że oznaczenie „H8188” nie odnosi się do Xperii XZ2 Premium, a do Xperii XZ3, ale to raczej mało prawdopodobne z uwagi na rozdzielczość ekranu. Sony Xperia XZ2 ma rozdzielczość FullHD+, a dotychczas rozdzielczość 4K w mobilnym portfolio Japończyków była zarezerwowana właśnie dla smartfona Premium. Sądzę, że tym razem będzie pdobnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA