1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie
  4. Zakupy

Zakupy z AliExpress przyjadą szybciej. Alibaba planuje otwarcie centrum logistycznego w Polsce

Alibaba się rozwija - centrum logistyczne i magazyn Aliexpress w Polsce
285 interakcji
dołącz do dyskusji

Azjatycki gigant e-commerce pozazdrościł Amazonowi. Alibaba ma otworzyć w Polsce centrum logistyczne i zbudować własny magazyn, które pomogą w obsłudze zamówień w serwisie AliExpress.

Już niedługo mieszkańcy Europy mogą mieć ułatwione zakupy przez internet z Chin. Azjatycki gigant na rynku sprzedaży internetowej (i nie tylko) planuje start działalności w Polsce.

Firma będąca konkurentem Amazonu idzie drogą wytyczoną przez swojego zachodniego rywala. Alibaba zajmuje się nie tylko e-commerce, ale oferuje na azjatyckim rynku podobne usługi jak Amazon. Zaliczają się do nich m.in. dostęp do chmury dla firm, streaming muzyki. Chiński gigant ma też swoje mapy.

Najbardziej znaną w Europie marką holdingu Alibaba jest jednak sklep internetowy AliExpress. Zakupy przez internet w Chinach cieszą się coraz większą popularnością w Europie. Entuzjazm konsumentów wobec takich sklepów nie dziwi. Wszystko ze względu na naprawdę niskie ceny towarów i darmową dostawę do Polski.

Największym problemem z perspektywy mieszkańców Europy przy zakupach z AliExpress jest czas oczekiwania na przesyłki z Azji. Często towary zamówione z Chin są tanie, a koszty ich wysyłki marginalne, ale trzeba na paczki czekać tygodniami. To się może zmienić.

Alibaba w Europie, czyli nowe centrum logistyczne AliExpress w Polsce.

Wygląda na to, że dostawy z AliExpress mogą być w przyszłości realizowane jeszcze sprawniej. Podobnie jak Amazon, który ma swoje magazyny w kilku polskich miastach, holding Alibaba planuje otwarcie w naszym kraju centrum logistycznego. Miałoby ono pomóc w obsłudze zamówień z różnych krajów Europy.

Alibaba coraz śmielej poczyna sobie na naszym rodzimym rynku. Zakupy w AliExpress można już opłacać, korzystając z systemu PayU. Jeśli zaś pojawi się opcja zamawiania paczek z polskiego magazynu, może się okazać, że czas oczekiwania na paczki będzie konkurencyjny względem lokalnych sklepów.

Polski magazyn AliExpress - gdzie zostanie wybudowany?

Nie wiadomo jeszcze, w jakim mieście miałoby pojawić się nowe centrum logistyczne, ale ma znaleźć się rzekomo blisko granicy z Niemcami. Jak na razie Alibaba prowadzi na jego temat rozmowy z Worldwide Logistics i ATC Cargo.

Otwartym pozostaje też pytanie, czy i jak obsługa zamówień z AliExpress w Polsce wpłynie na ceny produktów i dostaw dla klientów z Europy. Teraz przy zamawianiu produktów możemy cieszyć się zwykle z opcji darmowej dostawy.