1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Działalność gospodarcza sprawia ci trudność? Uwaga - leci koło ratunkowe

Lokowanie produktu

Idea była prosta. Stworzyć kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i dla tych, którzy o własnej działalności gospodarczej dopiero myślą. Żeby tłumaczyć krok po krok prawne i finansowe zawiłości. I w jednym miejscu koncentrować porady i opinie ekspertów. Udało się? I to jak…Rozmawiamy z Ewą Małecką, Menedżerem Zespołu Usług Dodanych w Alior Bank SA.

14.02.2018
13:43
Zafirmowani.pl - Alior Bank pomoże ci założyć i prowadzić firmę

Michał Tabaka, Spider’s Web: Chciałbym założyć własną firmę, ale po prostu boję się zawiłości przepisów i papierologii. Zna Pani może jakiś kompletny, bezpłatny poradnik? 

Ewa Małecka, Menedżer Zespołu Usług Dodanych w Alior Bank SA: Jak najbardziej. Zapraszam do serwisu zafirmowani.pl.

Ale nie chcę przy okazji zakładać dodatkowego konta w innym banku. Mam swoje, nie chcę go zmienić, dublować. Da radę?

Oczywiście. Z serwisu zafirmowani.pl mogą korzystać wszyscy, niezależnie od tego, w którym banku mają swoje konta. Serwis jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich użytkowników Internetu.

Brzmi aż tak fajnie, że zaczynam nerwowo rozglądać się za haczykiem…

Całkiem niepotrzebnie, bo tu żadnego haczyka absolutnie nie ma.

Czyli stworzyliście serwis internetowy, który jest kompletnym poradnikiem dla chcących lub już prowadzących działalność gospodarczą nie myśląc o swoich korzyściach? I ja mam w to uwierzyć?

A czemu nie?

Bo w życiu nie ma nic za darmo…

A tu akurat jest. I nie ma w tym żadnej pułapki, czy magii. Od początku przyświecała nam idea stworzenia jak najpełniejszej oferty dla przedsiębiorców. Była to też pochodna sygnałów, jakie otrzymywaliśmy i otrzymujemy od naszych klientów Zauważamy ich bolączki, nie tylko te finansowe.

Uważacie, że polscy przedsiębiorcy potrzebują pomocy, prowadzenia za rękę?

Może nie prowadzenia za rękę. Nie brakuje w nich determinacji i konsekwencji. Ale zdecydowanie jest obszar sporej niewiedzy lub takiej wiedzy, do której przedsiębiorcy mają bardzo ograniczony dostęp. My chcemy ich wspierać przekazując im informacje na temat obowiązującego stanu prawnego, zasad księgowości, ale także najnowszych usług, czy technologii, które mogą z powodzeniem być użyte nawet w mikroprzedsiębiorstwach. Już na początku zyskują więc czas.

No dobra, skorzystam z zafirmowani.pl. Przeczytam co mnie interesuje, nauczę się i więcej do serwisu nie zajrzę…

Myślę, że będzie dokładnie odwrotnie. Nie jesteśmy wszak serwisem tylko i wyłącznie informacyjnym. Owszem, na zafirmowani.pl znajdziemy poradniki i artykuły, czy materiały video, w których przedstawiamy i problem, i sposoby jego rozwiązania. Ale to tylko jedna strona medalu. Tworząc zafirmowani.pl chcieliśmy też stać się łącznikiem między przedsiębiorcami a najnowszymi technologiami, startupami, różnego rodzaju usługami, dzięki którym działalność gospodarcza może stać się jeszcze efektywniejsza.

A tego typu instrumentów wydaje się być z roku na rok coraz więcej…

Nie ma wątpliwości. Na zafirmowani.pl sprawdzamy je. Te najkorzystniejsze dla przedsiębiorców polecamy, tłumaczymy zasady działania, wskazujemy przykłady wykorzystania. To chociażby księgowość online, sell source, czy też pliki JPK_VAT (jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji organom podatkowym w formie elektronicznej pozwalającej na skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości, a w efekcie ograniczenia ich kosztów – przyp. red.).

Wydaje się, że tych zmian w prawie może nie być końca. Nadążycie?

Bez obaw. Faktycznie, prawo podatkowe w Polsce mocno się zmienia, bardzo się digitalizuje. Wprowadzona przez nas możliwość automatycznego generowania liku JPK_VAT jest wyśmienitym przykładem tego, że dostosowujemy nasze rozwiązania do zmieniających się przepisów i wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców.

A jakbym chciał swoją firmę wzmocnić funduszami europejskimi, to też podpowiecie, co i jak?

Jak najbardziej. Mamy w serwisie zafirmowani.pl oddzielną zakładkę z naszymi ekspertami, którzy tłumaczą całą tematykę, łącznie rzecz jasna z tematem funduszy europejskich. Korzystając z serwisu jest jeszcze jedna możliwość pogłębiania własnego doświadczenia. To wymiana informacji między samymi przedsiębiorcami, którzy tworzą u nas specjalną bazę. Przykładem takiego tematu była analiza możliwości uzyskania wsparcia finansowego z ramienia Google’a – na rozwiązania oparte na gromadzeniu danych w chmurze. To nie wszystko. Nasz serwis w niedługim czasie zaproponuje także wyszukiwarkę dotacji unijnych, dzięki której można się dowiedzieć, które projekty są obecnie realizowane, kiedy rusza nabór na kolejne, jakie trzeba spełniać warunki, w tym finansowe. Znajdziemy tam też oferty firm z wykonaniem bezpłatnego audytu.

Serwis internetowy, to powinna być też pomoc i wsparcie offline…

Dzisiaj w serwisie internetowym można zawrzeć całą teorię na temat konkretnego zagadnienia.Ważne jest też jednak realne wsparcie. I my to robimy.

Jak?

W zeszłym roku organizowaliśmy stacjonarne konferencje. W tym będzie podobnie. Spotykając się z przedsiębiorcami niejako rozszerzamy naszą ofertę online. Podczas konferencji skupiamy się na trzech aspektach: zmianach podatkowo-księgowych, zakładaniu nowej działalności gospodarczej oraz sukcesji firm, temat w ostatnim czasie bardzo popularny i nośny wśród przedsiębiorców.

Jak reagują na serwis zafirmowani.pl sami przedsiębiorcy?

Chwalą przede wszystkim prostotę i intuicyjność serwisu. Ale nie tylko. Ważny jest dla nich z pewnością kontakt z naszymi ekspertami. Przedsiębiorca ma problem, wątpliwości – zadaniem ekspertów z serwisu zafirmowani.pl jest wskazanie rozwiązania. Tylko tak to działa.

A samą firmę założę na serwisie zafirmowani.pl?

Jeszcze nie.

Jednak na czymś was złapałem.

Nie do końca. To kwestia dosłownie kilku miesięcy i już taka możliwość będzie jak najbardziej dostępna w naszym serwisie.

ZapiszZapisz

Lokowanie produktu
Najnowsze