REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Prawie 10 tys. gier w promocji. Steam z rozmachem świętuje chiński nowy rok

Ruszyła promocja z okazji rozpoczęcia się chińskiego nowego roku. Podczas Steam Lunar Sale znajdziemy zniżki na sporo hitów, trochę nowości i kilka perełek.

Niemal 10 tys. gier w promocji. Ruszyła Steam Lunar Sale
REKLAMA
REKLAMA

Wyprzedaż trwa jedynie do poniedziałku (19 lutego). W promocji znalazło się prawie 10 tys. gier ze zniżkami sięgającymi nawet 90 proc. Tak korzystne cenowo oferty wyświetlają się oczywiście głównie (tylko?) przy naprawdę starych tytułach, które zapewne większość graczy ma już w swojej kolekcji. Jeśli jednak ktoś na przykład przez ostatnie 9 lat zastanawiał się, czy warto kupić Left 4 Dead 2, to może warto z tej oferty skorzystać.

Steam będzie codziennie w trakcie trwania promocji wyświetlał listę wyróżnionych ofert. To miks nowości i zawsze dobrze sprzedających się hitów, takich jak Wiedźmin 3 GOTY (60 proc.), CS:GO (50 proc.), GTAV (50 proc.) czy Rocket League (40 proc.).

Po raz pierwszy tak dużej zniżki na Steamie (30 proc), doczekał się Nioh. To gra akcji, w której wcielamy się w Geralta w Japonii samuraja i z radością latamy z kataną, tnąc kolejne rzesze przeciwników. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy dobrze czuli się w klimatach Dark Souls. Wreszcie taniej o 42 proc. jest też fantastyczne Life is Strange: Before the Storm. Ten prequel rewelacyjnie przyjętej przez graczy produkcji według wielu udźwignął ciężar oczekiwań.

Moim faworytem jest Gorogoa. 20 proc taniej można kupić przepiękną grę, pełną oryginalnych wizualnych zagadek. To obowiązkowy tytuł dla wszystkich, którzy lubią łamigłówki logiczne i potrafią docenić jakość obrazków. Jedyną jej wadą jest długość. Mi przejście zajęło około trzech godzin, a zatrzymywałam się często, żeby dłużej popatrzeć na narysowane kadry.

Przy okazji wyprzedaży Steam ulepszył listę życzeń.

REKLAMA

Wprowadził więcej możliwość sortowania — teraz możemy to robić według ustalonej przez użytkownika kolejności, daty dodania, ocen, a także... "price'a" i "name'a". Tak, Steam nie poradził sobie do końca z tłumaczeniem tak skomplikowanych określeń na polski. Dodano także dużo nowych filtrów, w tym możliwość wybrania tylko tytułów ze zniżką na przykład 75 proc. lub więcej, co może się przydać użytkownikom podczas obecnej wyprzedaży. Nie jest rewolucja, ale miły krok w stronę odbiorców, który powinien zostać wykonany lata temu...

Zanim coś się kupi na Steamie, warto jednak porównać oferty konkurencji. Początek nowego roku w Chinach świętuje też GOG i Fanatical.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA