REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Najlepszy PS Plus w historii PS4. Bloodborne oraz Ratchet & Clank za darmo i wielkie zmiany w usłudze

Bloodborne - jedna z trzech najlepszych gier na wyłączność dla konsoli PlayStation 4 - niebawem będzie do pobrania za darmo jako część oferty PS Plus. Do tego posiadacze najnowszej konsoli Sony otrzymają rewelacyjną platformówkę Ratchet & Clank.

Najlepszy miesiąc PS Plus w historii PS4! Bloodborne i Ratchet & Clank!
REKLAMA
143 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

To najlepszy miesiąc z usługą PS Plus w historii PlayStation 4. Bloodborne od twórców Dark Souls jest nie tylko rewelacyjną grą, ale również interaktywnym dziełem sztuki. Projekty postaci i przeciwników, niezwykle szczegółowa wizja upiornego miasta, a do tego ta muzyka… uważam, że to najlepsza gra, jaką stworzyło From Software. Aż dziwi, że wciąż nie usłyszeliśmy ani słowa o oczekiwanej i pożądanej kontynuacji.

Drugą grą oferowaną w ramach marcowego abonamentu PS Plus jest Ratchet & Clank. Tytuł został bardzo skrzywdzony przez Sony, ponieważ nie dostał tyle marketingowego hałasu, na ile zasługuje. R&C to cholernie dobra gra platformowa. Piękna, przyjemna, wciągająca, wymagająca i zróżnicowana. Świetna zarówno dla młodszych, jak i starszych posiadaczy PS4. Pod żadnym pozorem nie przechodźcie obok tego tytułu obojętnie. Nie wolno wam. Nie wypada.

Ten marzec przejdzie do historii. Subskrybenci usługi PS Plus dostaną dwie tak dobre produkcje, że każda z powodzeniem mogłaby być bohaterem osobnego miesiąca. Sony tym razem naprawdę się postarało. PS Plus od dłuższego czasu oferuje coraz ciekawsze tytuły, ale nie spodziewałem się, że w marcu 2018 r. będzie tak dobrze. Aż przypominają mi się czasy usługi na PlayStation 3, gdzie miesiąc w miesiąc dostawaliśmy pierwszoligowe hity. Dokładnie tak, jak teraz.

 class="wp-image-690163"

Marcowe gry są wyjątkowe nie tylko dlatego, że niezwykle udały się producentom. Obie produkcje są do ogrania wyłącznie na PlayStation 4. To tytuły na wyłączność Sony, których posiadacze Xboksów oraz komputerów osobistych mogą jedynie zazdrościć.

To nie koniec sensacyjnych wiadomości. PS Plus w przyszłości zmieni się na lepsze!

Marzec 2019 r. będzie ostatnim miesiącem, w którym gry z PS Plusa będą obejmować konsole PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Za dwanaście miesięcy do usługi będą dodawane wyłącznie gry na PS4 (oraz zapewne okazjonalnie PSVR). To doskonała wiadomość dla wszystkich posiadaczy najnowszej konsoli Sony.

REKLAMA

Aktualnie w ramach PS Plusa wydawanych jest sześć gier miesięcznie. Dwie na PS4, dwie na PS3, dwie na PS Vitę. W oczywisty sposób sprawia to, że oferta dla najnowszej konsoli Sony nie jest tak dobra, jak mogłaby być. Sony posiada ścisłe budżety negocjacyjne, za które musi pozyskać sześć gier miesięcznie. Dysponując podobną sumą w 2019 roku, firma będzie mogła zaoferować subskrybentom dwie znacznie ciekawsze, bardziej atrakcyjne produkcje. Przynajmniej w teorii.

W praktyce nikt nie zmusi Sony, aby od 2019 roku co miesiąc oferowało gorące hity AAA. Japończycy noszą opaskę lidera konsolowego rynku i nic, absolutnie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Oferta gier Microsoftu wypada nad wyraz blado na tle katalogu Sony, z kolei Nintendo nie jest bezpośrednią konkurencją dla rodziny urządzeń PlayStation. Zwłaszcza po tym, gdy Japończycy na własne życzenie uśmiercili PS Vitę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA