REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

No nareszcie. Android Oreo oficjalnie trafia na polskie Samsungi Galaxy S8 i S8+

Android 8.0 Oreo pojawi się dziś na telefonach polskich użytkowników Samsunga Galaxy S8 i S8+. Będą mogli oni na własnej skórze przekonać się, czy nowy system operacyjny sprosta pokładanym w nim oczekiwaniom.

12.02.2018
12:53
Samsung Galaxy S8 i S8+
REKLAMA
REKLAMA

Dziś już wszyscy posiadacze kupionego w polskiej dystrybucji Samsunga Galaxy S8 i Samsunga Galaxy S8+ mogą zaktualizować system operacyjny w telefonie do Androida 8.0 Oreo.

Polski oddział Samsunga oficjalnie potwierdził, że aktualizacja ruszyła.

Aktualizacja Androida pojawiła się na razie jedynie na Samsungach Galaxy S8 pochodzących z polskiej dystrybucji. Posiadacze telefonów, które zostały kupione u operatorów, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przedstawiciele sieci komórkowych nie zadeklarowali jeszcze, kiedy i u nich można się spodziewać pojawienia się Oreo.

Samsungach postawił na Polskę, jako kraj w którym Oreo pojawi się wcześnie.

U niektórych użytkowników z Polski Android 8.0 pojawił się już wcześniej. Testerzy z kraju nad Wisłą posiadający Samsunga Galaxy S8 byli jedynymi z pierwszych, którzy mogli ściągnąć słodką aktualizację już na początku listopada.

Android Oreo na Samsungu Galaxy S8 - co nowego?

Oreo nie wprowadza oszałamiającej liczby zmian, ale dostatecznie dużo, by z niecierpliwością czekać na jego pojawienia się na telefonie. Wiemy już, że nie spełni wszystkich pokładanych w sobie nadziei, ale przynajmniej część funkcji powinna ucieszyć posiadaczy smartfonów z nową wersją systemu operacyjnego.

Duży entuzjazm tych, którzy już korzystają z nowego oprogramowania budzi funkcja Picture in Picture. Umożliwia ona zmniejszenie wideo lub grafiki i oglądanie ich równolegle z innymi treściami. To coś, czego brakowało użytkownikom Androida od dawna. Rosnąca przestrzeń telefonów nie mogła zostać optymalnie wykorzystana, dopóki nie pojawiło się rozwiązanie oferujące większą swobodę w rozmieszczaniu treści.

Autorzy oprogramowania obiecują też lepszą optymalizację Oreo. Na rzadsze ładowanie akumulatora w telefonie ma się przełożyć ograniczenie procesów działających w tle aplikacji.

REKLAMA

Więcej o tym, co nowego czeka teraz użytkowników Samsunga Galaxy S8 i S8+, dowiecie się oglądając film podsumowujący zmiany i nowe funkcje:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA