REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus przyspiesza Internet Domowy. Nowy zestaw oferuje rekordowe prędkości

Plus uaktualnił swoją ofertę internetu mobilnego LTE. Dostępny jest nowy zestaw Internet domowy 300, który składa się z routera i zewnętrznego modemu.

plus internet domowy 300
REKLAMA
146 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Operatorzy telefonii komórkowej zachęcają klientów, by zamontowali u siebie w domach internet LTE. Oferty tego typu kierowane są przede wszystkim do konsumentów, którzy nie mają możliwości wykupienia dostępu do klasycznego internetu stacjonarnego.

W zeszłym roku pojawił się zupełnie nowy Internet domowy od T-Mobile, a operator obiecuje nielimitowany transfer danych. W minionym tygodniu pojawiła się nowa oferta Play, który kusi klientów zewnętrznym modemem niezależnym od routera. Dzisiaj sieć Plus prezentuje Internet domowy 300.

Internet Domowy 300 od Plusa - nowy zestaw w ofercie.

Nowy zestaw wygląda jak odpowiedź na ostatnią ofertę Play, ale to jednocześnie aktualizacja poprzedniej oferty Plusa. Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy, oprócz karty SIM pozwalającej na korzystanie z internetu mobilnego LTE-Advanced o przepustowości do 300 Mpbs, dostaną od operatora nie jedno, a dwa urządzenia.

Na zestaw sprzedażowy Internet Domowy 300 sieci Plus składają się router Wi-Fi (IDU–300) w standardzie ac oraz osobny modem Cat–6 (ODU–300) z dwoma gniazdami antenowymi. ODU–300 obsługuje częstotliwości LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz i agregację pasm. Oba urządzenia łączą się za pośrednictwem kabla koncentrycznego.

Wcześniej Plus oferował zestawy składające się z IDU–200 i ODU–200. W nowej ofercie dodano obsługę Wi-Fi ac w routerze i LTE-A w modemie. Takie hybrydowe rozwiązanie jest idealne dla osób, które mieszkają w miejscach o słabym zasięgu. Instalacja modemu na zewnątrz budynku może poprawić jakość połączenia z internetem.

REKLAMA

Dzięki zamontowaniu modemu poza mieszkaniem można uniknąć osłabienia zasięgu przez np. grube ściany budynku. Umieszczenie modemu na większej wysokości pozwala zaś uniknąć zakłóceń wynikających z przechodzenia fal przez przeszkody terenowe.

Plus nie chwali się na razie nowymi cennikami. W dotychczasowej ofercie na Internet Domowy LTE dostępne były trzy pakiety: 50 GB transferu za 49,99 zł miesięcznie, 80 GB za 69,99 zł miesięcznie i 100 GB za 89,99 zł miesięcznie. W każdym z wariantów operator obiecuje „LTE Plus bez limitu GB”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA