REKLAMA

Plus przyspiesza Internet Domowy. Nowy zestaw oferuje rekordowe prędkości

Plus uaktualnił swoją ofertę internetu mobilnego LTE. Dostępny jest nowy zestaw Internet domowy 300, który składa się z routera i zewnętrznego modemu.

19.01.2018 14.06
plus internet domowy 300
REKLAMA
REKLAMA

Operatorzy telefonii komórkowej zachęcają klientów, by zamontowali u siebie w domach internet LTE. Oferty tego typu kierowane są przede wszystkim do konsumentów, którzy nie mają możliwości wykupienia dostępu do klasycznego internetu stacjonarnego.

W zeszłym roku pojawił się zupełnie nowy Internet domowy od T-Mobile, a operator obiecuje nielimitowany transfer danych. W minionym tygodniu pojawiła się nowa oferta Play, który kusi klientów zewnętrznym modemem niezależnym od routera. Dzisiaj sieć Plus prezentuje Internet domowy 300.

Internet Domowy 300 od Plusa - nowy zestaw w ofercie.

Nowy zestaw wygląda jak odpowiedź na ostatnią ofertę Play, ale to jednocześnie aktualizacja poprzedniej oferty Plusa. Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy, oprócz karty SIM pozwalającej na korzystanie z internetu mobilnego LTE-Advanced o przepustowości do 300 Mpbs, dostaną od operatora nie jedno, a dwa urządzenia.

Na zestaw sprzedażowy Internet Domowy 300 sieci Plus składają się router Wi-Fi (IDU–300) w standardzie ac oraz osobny modem Cat–6 (ODU–300) z dwoma gniazdami antenowymi. ODU–300 obsługuje częstotliwości LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz i agregację pasm. Oba urządzenia łączą się za pośrednictwem kabla koncentrycznego.

Wcześniej Plus oferował zestawy składające się z IDU–200 i ODU–200. W nowej ofercie dodano obsługę Wi-Fi ac w routerze i LTE-A w modemie. Takie hybrydowe rozwiązanie jest idealne dla osób, które mieszkają w miejscach o słabym zasięgu. Instalacja modemu na zewnątrz budynku może poprawić jakość połączenia z internetem.

REKLAMA

Dzięki zamontowaniu modemu poza mieszkaniem można uniknąć osłabienia zasięgu przez np. grube ściany budynku. Umieszczenie modemu na większej wysokości pozwala zaś uniknąć zakłóceń wynikających z przechodzenia fal przez przeszkody terenowe.

Plus nie chwali się na razie nowymi cennikami. W dotychczasowej ofercie na Internet Domowy LTE dostępne były trzy pakiety: 50 GB transferu za 49,99 zł miesięcznie, 80 GB za 69,99 zł miesięcznie i 100 GB za 89,99 zł miesięcznie. W każdym z wariantów operator obiecuje „LTE Plus bez limitu GB”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA