REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Internet Domowy od Play to oferta dla osób, które mają problemy z zasięgiem

Play walczy o klientów, którzy chcą korzystać z internetu LTE jako podstawowego łącza w domu. W ofercie Internet domowy pojawił się zestaw Net Box, w którym router i modem to dwa osobne urządzenia.

11.01.2018
18:15
play internet domowy net box huawei modem router
REKLAMA
REKLAMA

Oferty na Internet Domowy LTE nie są domeną jednego operatora. Wiele sieci przekonuje klientów, że łącze LTE jest w stanie zastąpić internet stacjonarny oraz przekonuje do tego rozwiązania osoby, które nie mają możliwości korzystania ze stałego połączenia. W zeszłym roku miałem okazję testować Internet Domowy od T-Mobile.

Dzisiaj nową ofertę o nazwie Internet Domowy prezentuje Play.

Internet mobilny w ofercie Play znajduje się oczywiście od lat, ale nowa oferta zachęca klientów do zakupienia dostępu do sieci LTE wraz z nowym zestawem Net Box. W jego skład wchodzą dwa urządzenia, czyli router oraz modem. To nietypowa propozycja, bo zwykle modemy są zintegrowane z routerami.

Pomysł sieci Play na Net Box jest całkiem niezły i ucieszy osoby, które mają problem z zasięgiem w miejscu zamieszkania. Zwykle miejsce, w którym jest najlepszy zasięg LTE, nie pokrywa się z optymalną lokalizacją routera będącego źródłem sieci Wi-Fi dla używanych przez domowników urządzeń.

Internet Domowy od Play to oferta dla osób, które mają problemy z zasięgiem.

Oferta kierowana jest do „osób, które czują, że ich internet nie spełnia oczekiwań lub mieszkają poza miastem”. Modem można umieścić nawet na zewnątrz budynku, dzięki czemu jest w stanie komunikować się ze stacjami bazowymi bez przeszkód w postaci grubych murów, co pozwala uniknąć zakłóceń.

Router można zaś postawić w domu, a oba urządzenia - czyli modem zewnętrzny oraz router Huawei B2338 - łączą się za pomocą kabla. Dzięki temu jakość połączenia internetowego od Play przy wykorzystaniu zestawu Net Box może okazać się lepsza niż w przypadku zwykłych modemów.

Ile kosztuje Internet domowy od Play?

W przypadku nowej oferty Play dostępny jest tylko jeden wariant abonamentu: Internet Domowy reklamowany jako „bez limitu” (z zastrzeżeniem, że po zużyciu 100 GB prędkość może zostać obniżona) za 69,99 zł miesięcznie przy umowie na 2 lata. Koszt zestawu Net Box to 69 zł. Play oferuje usługę montażu modemu i routera bez dodatkowych opłat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to samemu.

Klienci, którzy nie są przekonani, czy Internet Domowy od Play spełni ich oczekiwania, mogą testować usługę przez 30 dni. Jeśli okaże się, że mimo wszystko sieć nie działa zadowalająco, można zwrócić zestaw bez żadnych dodatkowych kosztów.

W ofercie T-Mobile o tej samej nazwie dostępne są dwa warianty abonamentu.

Po noworocznej podwyżce cen Internet Domowy od T-Mobile kosztuje 49 zł lub 59 zł - mniej niż w Play, ale trzeba liczyć się z limitem przepustowości, odpowiednio do 20 Mbps i 60 Mbps. T-Mobile od 3 stycznia oferuje też krótszy, bo zaledwie 14-dniowy okres próbny.

REKLAMA

W ofercie T-Mobile są dwa routery, z czego jeden kosztuje złotówkę, a drugi 199 zł. W obu przypadkach jednak router jest zintegrowany z modemem, więc w domach i mieszkaniach ze słabym zasięgiem Play z modemem zewnętrznym z zestawu Net Box może okazać się lepszym wyborem.

Warto tylko pamiętać, że T-Mobile obiecuje internet „tak naprawdę bez limitów”. W przypadku Play operator zastrzega, że po zużyciu 100 GB prędkość transferu może zostać obniżona.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA