REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Wkrótce dostęp do szerokopasmowego internetu kupimy w T-Mobile. Trwają negocjacje z Orange

Orange poinformował, że właśnie ruszyły negocjacje z T-Mobile na temat dostępu do sieci światłowodowej Orange Polska. Czy czeka nas światłowodowy internet od T-Mobile?

20.12.2017
12:54
T-Mobile Internet Domowy bez limitu - modem test opinie recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Orange Polska właśnie rozpoczęło negocjacje z T-Mobile Polska. Pomarańczowy operator chce udostępnić T-Mobile swoje łącza światłowodowe, dzięki czemu T-Mobile będzie mogło zaproponować swoim klientom szerokopasmowe, stacjonarne połączenie internetowe.

Dla T-Mobile oznacza to bardzo istotne rozszerzenie oferty, a dla Orange będzie to okazja do szybszego zwrotu za inwestycje w sieć światłowodową w Polsce.

Orange dwa lata temu udostępnił usługę dostępu do superszybkiego internetu światłowodowego z prędkością do 600 Mb/s. Na koniec wrześnie z internetu szerokopasmowego Orange korzystało 2,38 mln klientów indywidualnych. Do 2020 roku Orange ma wydać 2,8 mld zł na rozbudowę swojej sieci, by dotrzeć do 5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Do oferty T-Mobile może dołączyć internet światłowodowy.

T-Mobile od dawna sprzedaje internet domowy, ale dotychczas był on udostępniany na bazie modemów LTE. Nowa oferta, którą sprawdziliśmy na Spider’s Web, to internet bez żadnych limitów, a więc działający niemal tak, jak połączenie szerokopasmowe.

No właśnie - niemal. To świetna propozycja dla osób, które nie mogą skorzystać z połączenia szerokopasmowego, ale jeśli klient ma do wyboru modem LTE lub połączenie stacjonarne, z reguły wybierze tę drugą możliwość.

Orange już teraz zapewnia, że jeśli negocjacje okażą się pomyślne, klienci T-Mobile mieszkający w budynkach wielorodzinnych będą mogli zamówić u tego operatora internet światłowodowy.

Teraz wszystko zależy od warunków współpracy. Obie strony dały sobie czas do 30 czerwca 2018 roku. Wtedy mamy poznać wyniki negocjacji

Za kilka lat oferta światłowodów w Polsce może wyglądać o wiele atrakcyjniej.

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o tym, że Cyfrowy Polsat przejmuje Netię, dzięki czemu uzyska dostęp do sieci światłowodowej tej firmy. W efekcie do oferty Cyfrowego Polsatu trafi w końcu internet szerokopasmowy.

To wszystko przełoży się na większą konkurencję, co może się przełożyć na obniżenie cen internetu światłowodowego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA