Operatorzy  / News

Wkrótce dostęp do szerokopasmowego internetu kupimy w T-Mobile. Trwają negocjacje z Orange

Orange poinformował, że właśnie ruszyły negocjacje z T-Mobile na temat dostępu do sieci światłowodowej Orange Polska. Czy czeka nas światłowodowy internet od T-Mobile?

Orange Polska właśnie rozpoczęło negocjacje z T-Mobile Polska. Pomarańczowy operator chce udostępnić T-Mobile swoje łącza światłowodowe, dzięki czemu T-Mobile będzie mogło zaproponować swoim klientom szerokopasmowe, stacjonarne połączenie internetowe.

Dla T-Mobile oznacza to bardzo istotne rozszerzenie oferty, a dla Orange będzie to okazja do szybszego zwrotu za inwestycje w sieć światłowodową w Polsce.

Orange dwa lata temu udostępnił usługę dostępu do superszybkiego internetu światłowodowego z prędkością do 600 Mb/s. Na koniec wrześnie z internetu szerokopasmowego Orange korzystało 2,38 mln klientów indywidualnych. Do 2020 roku Orange ma wydać 2,8 mld zł na rozbudowę swojej sieci, by dotrzeć do 5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Do oferty T-Mobile może dołączyć internet światłowodowy.

T-Mobile od dawna sprzedaje internet domowy, ale dotychczas był on udostępniany na bazie modemów LTE. Nowa oferta, którą sprawdziliśmy na Spider’s Web, to internet bez żadnych limitów, a więc działający niemal tak, jak połączenie szerokopasmowe.

No właśnie - niemal. To świetna propozycja dla osób, które nie mogą skorzystać z połączenia szerokopasmowego, ale jeśli klient ma do wyboru modem LTE lub połączenie stacjonarne, z reguły wybierze tę drugą możliwość.

Orange już teraz zapewnia, że jeśli negocjacje okażą się pomyślne, klienci T-Mobile mieszkający w budynkach wielorodzinnych będą mogli zamówić u tego operatora internet światłowodowy.

Teraz wszystko zależy od warunków współpracy. Obie strony dały sobie czas do 30 czerwca 2018 roku. Wtedy mamy poznać wyniki negocjacji

Za kilka lat oferta światłowodów w Polsce może wyglądać o wiele atrakcyjniej.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Cyfrowy Polsat przejmuje Netię, dzięki czemu uzyska dostęp do sieci światłowodowej tej firmy. W efekcie do oferty Cyfrowego Polsatu trafi w końcu internet szerokopasmowy.

To wszystko przełoży się na większą konkurencję, co może się przełożyć na obniżenie cen internetu światłowodowego.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst