REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Cyfrowy Polsat właśnie przejął 33 proc. Netii i szykuje się do walki z Orange

Cyfrowy Polsat przejmuje 33 proc. udziałów w Netii, ale w kolejnym etapie może przejąć nawet 66 proc. Gigant chce zostać jeszcze większą konkurencją dla Orange.

04.12.2017
18:33
cyfrowy polsat plus wyniki finansowe
REKLAMA
REKLAMA

Cyfrowy Polsat odkupił 33 proc. akcji Netii (a konkretnie pakiet 33 proc. pomniejszony o jedną akcję) od Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN, kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa. Zygmunt Solorz-Żak zapłacił 5,77 zł za akcję, co przełożyło się na kwotę 639 mln zł.

Przejęcie 33 proc. to dopiero początek większego przejęcia. Jak czytamy w informacji zawartej w oficjalnym komunikacie Cyfrowego Polsatu:

Zawarcie Umów Zobowiązujących stanowi etap rozciągniętego w czasie procesu, którego celem jest nabycie przez Spółkę (Cyfrowy Polsat) pakietu akcji Netia reprezentującego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netia.

To oznacza, że Cyfrowy Polsat stanie się w końcu większościowym udziałowcem w Netii.

Po co Cyfrowemu Polsatowi Netia?

Najpewniej po to, by móc jeszcze mocniej konkurować z Orange.

W 2013 roku Grupa Cyfrowy Polsat przejęła Polkomtel, operatora sieci Plus. Tym samym gigant rynku usług telewizyjnych stał się również gigantem telekomunikacyjnym w Polsce.

Cyfrowy Polsat ma w ofercie telefonię komórkową, a po przejęciu Netii będzie mógł wzmacniać się w segmencie stacjonarnym. Tym samym stałby się dużym konkurentem Orange, który przejął pozostałości po Telekomunikacji Polskiej.

Nie chodzi tu bynajmniej o umierającą telefonię stacjonarną, a o stacjonarny internet, w tym internet światłowodowy. Dołączenie takich usług do portfolio Cyfrowego Polsatu może mocno namieszać na polskim rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o konkurencję z potężnym Orange.

REKLAMA

Co to oznacza dla klientów?

Dla nas, klientów, oznacza to najpewniej dobre wieści, ponieważ oferta internetu światłowodowego może stać się bardziej przystępna. Z pewnością zobaczymy też całe nowe pakiety usług od Cyfrowego Polsatu, wymierzone w ofertę Orange.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA