REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Cyfrowy Polsat właśnie przejął 33 proc. Netii i szykuje się do walki z Orange

Cyfrowy Polsat przejmuje 33 proc. udziałów w Netii, ale w kolejnym etapie może przejąć nawet 66 proc. Gigant chce zostać jeszcze większą konkurencją dla Orange.

cyfrowy polsat plus wyniki finansowe
REKLAMA
149 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Cyfrowy Polsat odkupił 33 proc. akcji Netii (a konkretnie pakiet 33 proc. pomniejszony o jedną akcję) od Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN, kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa. Zygmunt Solorz-Żak zapłacił 5,77 zł za akcję, co przełożyło się na kwotę 639 mln zł.

Przejęcie 33 proc. to dopiero początek większego przejęcia. Jak czytamy w informacji zawartej w oficjalnym komunikacie Cyfrowego Polsatu:

Zawarcie Umów Zobowiązujących stanowi etap rozciągniętego w czasie procesu, którego celem jest nabycie przez Spółkę (Cyfrowy Polsat) pakietu akcji Netia reprezentującego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netia.

To oznacza, że Cyfrowy Polsat stanie się w końcu większościowym udziałowcem w Netii.

Po co Cyfrowemu Polsatowi Netia?

Najpewniej po to, by móc jeszcze mocniej konkurować z Orange.

W 2013 roku Grupa Cyfrowy Polsat przejęła Polkomtel, operatora sieci Plus. Tym samym gigant rynku usług telewizyjnych stał się również gigantem telekomunikacyjnym w Polsce.

Cyfrowy Polsat ma w ofercie telefonię komórkową, a po przejęciu Netii będzie mógł wzmacniać się w segmencie stacjonarnym. Tym samym stałby się dużym konkurentem Orange, który przejął pozostałości po Telekomunikacji Polskiej.

Nie chodzi tu bynajmniej o umierającą telefonię stacjonarną, a o stacjonarny internet, w tym internet światłowodowy. Dołączenie takich usług do portfolio Cyfrowego Polsatu może mocno namieszać na polskim rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o konkurencję z potężnym Orange.

REKLAMA

Co to oznacza dla klientów?

Dla nas, klientów, oznacza to najpewniej dobre wieści, ponieważ oferta internetu światłowodowego może stać się bardziej przystępna. Z pewnością zobaczymy też całe nowe pakiety usług od Cyfrowego Polsatu, wymierzone w ofertę Orange.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA