1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Takie Ceneo, tylko z pożyczkami - Alior Bank uruchamia BANCOVO.

Lokowanie produktu

Przyznam, że nie jestem fanem brania pożyczek, choć od przynajmniej jednej wielu z nas w życiu nie ucieknie. Mowa oczywiście o kredycie mieszkaniowym. I dobrze by było za niego nie przepłacić, co wcale nie jest proste. 

22.12.2017
15:11
Alior Bank BANCOVO

Staram się mimo wszystko wydawać mniej, niż zarabiam. Niby oczywiste, a jednak doświadczenie życiowe i obserwacja otoczenia podpowiadają, że jednak nie aż tak bardzo. Sporadycznie lubię upolować raty 0%, bo to fajna metoda na dokonanie zakupu, którego się praktycznie nie odczuwa, a do tego nie ma poczucia żalu z powodu potrzeby uiszczenia dodatkowego oprocentowania. To w zasadzie tyle, choć w 2018 roku niestety będę musiał wreszcie zaprzyjaźnić się z pojęciem, które większości moich znajomych spędza sen z powiek - kredytem mieszkaniowym.

W związku z powyższym sporo ze sobą na ten temat w ostatnich miesiącach rozmawiamy i mój wniosek jest następujący: sytuacja jest naprawdę diametralnie odmienna w zależności od wybranego dewelopera, ale również w zależności od wybranego banku. To, jakie kto ma oprocentowanie to już - zapewniam - drugorzędna sprawa. Ale wszystkie pomniejsze warunki, terminy spłat, ulgi, systemy wsparcia państwowego, rozliczenia - to jest dopiero przygoda. Tak sobie czasem myślę, że sztuką jest znaleźć dobrego kredytodawcę. Potem spłacanie to już poleci z górki.

Alior Bank przedstawia BANCOVO.

Alior Bank, o którego innowacyjnych przedsięwzięciach, otwarciu na fintech i startupy pisałem wam już dwukrotnie, powoli przechodzi od słów do czynów. Jednym z takich nowych, innowacyjnych projektów ma być BANCOVO. Nazywając rzecz po imieniu, jest to porównywarka pożyczek z opcją przeprowadzenia całej transakcji w jednym miejscu. Póki co tylko pożyczek, ale kredyty hipoteczne i ubezpieczenia są ponoć kwestią czasu.

Alior Bank chce zainwestować w rozwój swojej platformy 30 mln zł, zaś już w 2020 roku ma ona sprzedać kredytów na łączną wartość 2 do 3 mld zł. I wierzę, że to jest możliwe. Dla przykładu Quicken Loans, lider tego typu usług w Stanach Zjednoczonych, sprzedał w 2016 roku kredyty za 96 mld dol.

Chodzi tutaj w dużej mierze o porównanie ofert różnych pożyczkodawców, z możliwością skorzystania z docelowej oferty i zawarcia umowy w ramach jednej platformy w zaledwie kilka minut, ale nie tylko. Twórcom platformy zależy na stymulowaniu aktywności internautów w sektorze finansowym, która dotąd ogranicza się raczej do codziennej bankowości. A tymczasem coraz więcej osób po prostu żyje online i udostępnianie im wygodnych, przejrzystych, rozumiejących ich potrzeby platform kredytowych jest kluczem do zdobycia serc kredytobiorców.

BANCOVO. zaczyna od pożyczek

W pierwszym kwartale na platformie dostępne będą oferty sześciu instytucji finansowych: InBank, Alior Bank, Wonga.com, Happi Pożyczki, TakTo Finanse i SuperGrosz. Prawdopodobnie z czasem w ramach platformy znajdziemy wszystkie lub niemal wszystkie banki, biorąc pod uwagę ambicję rozwoju w kierunku kredytów hipotecznych.

Widzimy duże zainteresowanie banków i firm pożyczkowych obecnością na BANCOVO., ponieważ to umożliwi im dotarcie z ofertą do nowego profilu klienta, który niezależnie od relacji ze swoim bankiem szuka najlepszych ofert w Internecie. Fenomenem dzisiejszych czasów jest popularność portali takich jak Booking.com, Airbnb.com, AliExpress które stworzyły nowe kategorie usług. Większość klientów myśląc o rezerwacji hotelu myśli „Booking.com.” BANCOVO. ma ambicję zostać twórcą nowej kategorii usług - pośrednictwa finansowego online - mówi Monika Charamsa, Prezes Zarządu New Commerce Services (właściciela platformy BANCOVO.).

Muszę przyznać, że moje pierwsze porównanie z Ceneo jest dobre. Ale porównanie do Booking.com wydaje się jeszcze bardziej adekwatne. Nie pamiętam, kiedy ostatnio wyjechałem gdzieś bez Booking.com i niech to może będzie najlepszą rekomendacją dla tego typu agregatorów.

Lokowanie produktu
Najnowsze