REKLAMA

Możesz już pobrać iOS 11.2 na swojego iPhone'a lub iPada. Co nowego?

Posiadacze sprzętów mobilnych Apple mogą od dziś instalować nową wersję oprogramowania systemowego - iOS 11.2. Co tym razem przygotowała dla nich amerykańska firma?

02.12.2017 11.38
iphone x ios 11.2
REKLAMA
REKLAMA

Największą nowością w iOS 11.2 jest wprowadzenie funkcji Apple Pay Cash, która umożliwia przesyłanie pieniędzy znajomym z wykorzystaniem Apple Pay. Niestety opcja ta nie jest dostępna w naszym kraju, więc pozostaje nam cieszyć się z pozostałych zmian. A jest ich całkiem sporo.

iOS 11.2 - jakie zmiany i poprawki?

Przede wszystkim zadowolone będą osoby, które posiadają jednego z nowych iPhone'ów - 8, 8 Plus lub X, obsługującego opcję ładowania bezprzewodowego. Każdy z tych smartfonów może być od teraz ładowany bez użycia kabli szybciej, o ile posiadamy właściwą ładowarkę (maksymalnie obsługiwane jest teraz 7,5 W).

 class="wp-image-639108"

Poprawiono także stabilizację podczas nagrywania wideo, wprowadzono trzy nowe tapety Live Photo dla iPhone'a X, usprawniono aplikację do obsługi podcastów i HealthKit. W tym ostatnim znalazło się miejsce na dane dotyczące dystansu pokonanego w trakcie zjazdów np. na nartach.

iOS 11.2 rozwiązuje słynny błąd z kalkulatorem.

Chwilę to trwało, ale Apple w końcu rozprawił się z problemem, z którego jakiś czas temu śmiała się spora część internetu. Tak, kalkulator w iPhonie jest teraz w stanie prawidłowo obliczyć, ile to jest 1+2+3.

 class="wp-image-639102"

Przy okazji usunięto masę drobniejszych błędów. Aplikacja pocztowa nie będzie już teraz informować o pobieraniu wiadomości po zakończeniu tego procesu i wyświetlać powtórnie powiadomień dla kont Exchange. Ustawienia nie będą już straszyć po uruchomieniu pustym ekranem, a kalendarz będzie pracował stabilniej. Nie będzie też problemów z niewłaściwym ustawianiem ikon na ekranie głównym, kasowaniem ostatnich zdjęć z iCloud (po przekroczeniu limitu), wyświetlaniem mapy w Znajdź mój iPhone, nakładaniem klawiatury na SMS-y w aplikacji Wiadomości, czy wydłużeniem czasu reakcji klawiatury.

Nie wszystko co nowe pojawiło się na liście zmian.

O kilku nowościach w iOS 11.2 Apple nie zdecydował się wspomnieć przy publikacji oficjalnej listy zmian. Przykładowo w Centrum Sterowania, po wyłączeniu Bluetooth lub WiFi, wyświetlony zostanie komunikat wyjaśniający, dlaczego... moduły te nie zostaną tak naprawdę wyłączone. Wyłączenie Bluetooth rozłączy więc wszystkie akcesoria, ale nadal będzie dostępny dla Apple Watcha, Pencila i funkcji Handoff oraz hotspot osobisty. WiFi natomiast pozostanie aktywne, gdybyśmy chcieli skorzystać z AirDropa, hotsportu osobistego, a także do dokładniejszego ustalania naszej lokalizacji.

 class="wp-image-639099"
REKLAMA

Nie zabrakło też drobnych zmian wizualnych - na ekranie blokady iPhone'a X, w którym Centrum Sterowania rozwija się z prawego górnego rogu, pojawiła się... kreska, mająca za zadanie przypominać nam o tym, że to właśnie z tego miejsca aktywujemy CS.

Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich osób posiadających sprzęt zgodny z iOS 11, a więc iPhone'ów od 5s, iPadów od Mini 2 oraz iPodów touch od 6. generacji. Jeśli urządzenie samo nie poinformowało was jeszcze o dostępności nowej wersji systemu operacyjnego, wystarczy uruchomić aplikację Ustawienia, następnie wybrać Ogólne Uaktualnienia. Paczka, którą trzeba pobrać, zajmuje około 500 MB.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA