REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Najlepsze sposoby na darmowy internet mobilny, czyli WebHop kontra reszta świata

WebHop od TVN to nie jedyny sposób na darmowy internet mobilny. Przyjrzeliśmy się innym sposobom na przeglądanie sieci bez opłat.

07.12.2017
19:47
darmowy internet mobilny webhop tvn
REKLAMA
REKLAMA

TVN nie jest pierwszą firmą, która postanowiła zarobić na reklamach oferując klientom dostęp do internetu za darmo. Bardzo często za obejrzenie krótkiego wideo lub odwiedzenie strony internetowej sponsora można połączyć się z siecią Wi-Fi w hotelach, kawiarniach, centrach handlowych lub na lotniskach.

WebHop działa z kolei w sieciach mobilnych, ale nie jest nowym rozwiązaniem.

Już wcześniej dostępne były podobne rozwiązania do WebHop, w których w zamian za oglądanie reklam udostępniano użytkownikom darmowy internet mobilny. Podobny model biznesowy mieli wirtualni operatorzy FreeM oraz Carrefour Mova, ale to już pieśń przeszłości.

Nadal działającą i podobną aplikacją do WebHop od TVN-u jest z kolei udostępnione w 2016 roku Buckshee. Program pozwala na oszczędzanie pakietu internetowego klientom sieci Play, Plus, Orange i T-Mobile. WebHop i Buckshee, opracowane przez firmę Moben, działają na podobnej zasadzie.

Aplikacja zapewniająca darmowy internet tworzy połączenie VPN, przez które jest przekierowywany ruch internetowy. Tak naprawdę Buckshee i WebHop to bliźniacze usługi. TVN zdecydował się na wykorzystanie technologii pod nową marką z nadzieją na przyciągniecie kolejnych odbiorców.

Jeśli nie WebHop i Buckshee, to co?

Są oczywiście inne sposoby na to, by uzyskać dostęp do internetu mobilnego za darmo. Użytkownicy mogą skorzystać chociażby z oferty Aero 2. W przypadku sieci Aero2 klient może zgłosić się po kartę SIM, która pozwala na korzystanie z sieci bez opłat.

Wiąże się to jednak z koniecznością wpisywania co chwilę kodów captcha, ponieważ połączenie jest rozłączane i wymaga autoryzacji użytkownika, zanim będzie znów aktywne. Kody captcha można wyłączyć wykupując w Aero2 płatne pakiety.

Darmowy internet jest kuszący, ale i tak warto zapłacić kilka złotych za normalny pakiet.

Rozwiązania pozwalające na bezpłatny transfer danych wiążą się z ograniczeniami. Korzystając z np. WebHop, nawet oglądając reklamy, można uzyskać tylko 100 MB darmowego pakietu dziennie. Darmowy internet często wiąże się też z limitami nie tylko transferu, ale również przepustowości.

Ponieważ usługi telekomunikacyjne w Polsce są bardzo tanie w porównaniu do innych krajów Europy, warto przemyśleć wykupienie normalnej karty SIM u jednego z operatorów - tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie promocje, jakie operatorzy przygotowali na Mikołajki i Święta.

Internet mobilny w smartfonie od Virgin Mobile.

Dla osób poszukujących bezpłatnego i taniego internetu ciekawie wygląda taryfa #Freemium w Virgin Mobile. Użytkownicy otrzymują za darmo 30 minut rozmów, 30 wiadomości SMS i 300 MB internetu mobilnego miesięcznie.

Oprócz tego jednorazowo mogą liczyć na bonus w postaci pakietu o wielkości 10 GB. Virgin Mobile sprzedaje też dodatkowe paczki internetu mobilnego, w tym np. 1 GB internetu za 2 zł lub 10 GB za 10 zł.

Operatorzy często pozwalają też na testowanie internetu mobilnego za darmo lub za niewielką opłatą.

REKLAMA

Takich promocji można znaleźć całkiem sporo. Dla przykładku Orange pozwala wykorzystać 1 GB internetu mobilnego przez tydzień, a Plus udostępnia kartę do testów za 9 zł na dwa miesiące bez obowiązku podpisywania umowy.

W sieci Play można zamówić natomiast bezpłatny starter z 0,5 GB na 3 dni, a T-Mobile pozwala przetestować Internet Domowy LTE przez 30 dni w zamian za koszt miesięcznego abonamentu. Podobnie jak w Plusie po zakończeniu testów nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA