REKLAMA

Czekasz na Surface Booka 2 w Polsce? To sobie jeszcze poczekasz...

Microsoft zaskoczył wszystkich, wprowadzając do sprzedaży w Polsce Surface Book 2. Niestety, przyjdzie nam na jego dostępność poczekać dłużej, niż sądziliśmy.

13.11.2017 13.04
Oto Surace Book 2
REKLAMA
REKLAMA

Surface Book 2 dla wielu jawi się jako laptop idealny. Pierwszy prawdziwy konkurent 15-calowego MacBooka Pro po stronie maszyn z Windowsem, dorównujący mu nie tylko wydajnością, ale też urodą, ekranem i ogólnymi możliwościami. Co ja mówię, dorównując - patrząc na możliwości obydwu maszyn, nowość Microsoftu po prostu rozjeżdża laptopa Apple'a.

Ku ogólnemu zdziwieniu, Microsoft zdecydował się wprowadzić ten, nietani przecież, sprzęt do Polski. Co prawda nad Wisłę trafiła wyłącznie mniejsza, 13,5-calowa wersja, ale to i tak duży krok naprzód względem poprzednika, który w naszym kraju dostępny nie był. Przedsprzedaż maszyny ruszyła 9 listopada. Za oceanem pierwsze egzemplarze 13,5-calowego Surface Booka 2 trafią do klientów już w tym tygodniu (15-calowy, zależnie od wersji, tydzień bądź dwa później) i spodziewaliśmy się, że będzie tak również w Polsce.

Surface Book 2 w Polsce class="wp-image-626155"
Tak wygląda dostępność Surface Book 2 w Stanach Zjednoczonych...

Niestety, tak się jednak nie stanie.

Surface Book 2 w Polsce dopiero po nowym roku.

Sprawdzając cenę przedsprzedaży nowej hybrydy Microsoftu, zauważyłem, iż przy zamówieniu widnieje komentarz „wysyłka nie później niż 18/01/2018”, czyli znacznie później, niż obiecywany wstępnie 17 listopada.

 class="wp-image-626152"
...a tak wygląda dostępność Surface Book 2 w Polsce. Tu wstaw smutną minkę.

Zapytałem o to polski oddział Microsoftu i tam zdobyłem potwierdzenie:

Oznacza to, że oficjalna dystrybucja Surface Booka 2 nad Wisłą rozpocznie się dopiero po nowym roku. Ci, którzy mieli nadzieję sprezentować sobie hybrydę na Gwiazdkę, będą musieli jeszcze trochę poczekać.

 class="wp-image-610327"

Nie ma tego złego...

REKLAMA

Oczywiście szkoda, że Surface Book 2 nie trafi do polskich sklepów w tym samym czasie, co za oceanem, jednak ma to pewną zaletę - jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, powinniśmy zdążyć z naszym testem przed startem sprzedaży. Tym sposobem osoby, które zdecydują się na wydanie niemałych pieniędzy na tę maszynę, będą miały pewność, że nie kupują kota w worku.

Zainteresowanym pozostaje uzbroić się w cierpliwość. A ja mam cichutką nadzieję, że w międzyczasie do oferty zdąży trafić nowa mysz Surface Precision Mouse...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA