REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niantic idzie za ciosem i aktualizuje Pokemon GO. Już wiemy, jak najlepiej polować na Mewtwo

Trenerzy mogą być spokojni. Po zapowiedzi gry w uniwersum Harry’ego Pottera twórcy Pokemon GO o nich nie zapomnieli. Pojawiła się właśnie nowa wersja gry, usprawniono raidy, a w dodatku Niantic zdradził jak rozdziela zaproszenia na raid z Mewtwo.

22.11.2017
14:40
Pokemon GO EX Raid
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie dwa dni temu Niantic ogłosił nowy event w Pokemon GO, który potrwa do końca tygodnia. Gracze z całego świata wspólnie łapią Pokemony. Jeśli tylko im się uda łącznie pochwycić 3 mld stworków, to oprócz zwykłych bonusów w np. postaci podwójnego doświadczenia trenerzy z całego świata będą mogli złapać regionalnego Pokemona z Japonii o nazwie Farfetch’d.

Pierwszy próg wyzwania Pokemon GO Global Catch Challange został już zrealizowany.

Gracze pochwycili łącznie 0,5 mld Pokemonów już dzień po ogłoszeniu wyzwania. Liczba złapanych kolektywnie przez społeczność stworków stale rośnie. Tempo jest jak na razie zbyt niskie, by przy jego utrzymaniu odblokować wszystkie nagrody, ale trenerzy powinni być dobrej myśli.

Przed nami jeszcze weekend. Możliwe, że gracze przyspieszą łapanie stworków, żeby odblokować nowego Pokemona. Najwytrwalsi trenerzy mają w końcu już dawno skompletowane Pokedexy, a Farfetch’d jest dla nich szansą na to, by znów poczuć nieco ekscytacji z polowania przed debiutem 3. generacji.

Niewykluczone zresztą, że Niantic by nie rozczarować graczy sztucznie podkręci licznik złapanych Pokemonów.

Dane kontroluje firma, więc jej przedstawiciele mogą w niedzielę radośnie oznajmić, że jakimś cudem trenerom się powiodło, chociaż zapowiadało się to niemożliwe. Już w przypadku Pokemon GO Fest zdecydowano się na taki krok - wtedy niedziałający licznik był w lipcu najmniejszym zmartwieniem Niantic.

Rozsądek podpowiada, że Niantic da graczom nagrodę niezależnie od aktywności. Wątpliwość jednak, czy faktycznie wyniki będą ustawione, pozostaje - w przypadku gier Pokemon na konsole Nintendo, społeczności nie udało się zrealizować kilku podobnych zadań i… musieli czekać na kolejne.

Nowa wersja Pokemon GO pojawiła się po ogłoszeniu eventu.

Gra została zaktualizowana do wersji 0.83.1 na Androida i 1.53.2 na iPhone’a. Wydanie 0.8x.x / 1.5x.x wprowadzające oprócz usprawnień stabilności m.in. nową wersję silnika Unity pojawiło się już wcześniej, ale zostało wycofane. Teraz powraca, a wraz z nim możliwość wykonania dodatkowego power-upu dla trenerów, którzy osiągnęli 38 level lub wyższy.

W przypadku wersji na iOS największą zmianą jest wsparcie dla ekranu w telefonie iPhone X. Niestety aktualizacja nie trafiła jeszcze do App Store’u. Nie wiadomo, czy Niantic uporał się wreszcie z naprawieniem błędu związanego z wolnym działaniem Pokemon GO Plus, który gracze wykryli w pierwszej becie iOS 11 w czerwcu, został naprawiony.

Zmiany nastąpiły też po stronie serwera - nowe zasady raidów.

Pokemon GO aktualizowane jest dwutorowo. Oprócz klienta instalowanego na smartfonach graczy Niantic wprowadza usprawnienia po stronie serwerów. W taki sposób zmieniono nieco system raidów, co powinni docenić wszyscy trenerzy rozczarowani dotychczasowymi nagrodami.

Niantic zwiększyło częstotliwość zdobywania przedmiotów o nazwie Technical Machine, które pozwalają na ponowne losowanie ataków u posiadanych już stworków. Raidy będą rzadziej dawać mikstury lecznicze, a jeśli już, to lepszej klasy. Do puli Pokemonów, z którymi można walczyć powraca Magikarp, a każdy raid - nawet nieudany - będzie dawał bonus w wysokości 500 stardustu.

Jak zdobyć Mewtwo w Pokemon GO?

Fioletowy stworek mający najlepsze parametry z dotychczas udostępnionych jest kością niezgody w naszej redakcji. Mój kolega, Dawid Kosiński, ślepym fartem dostał zaproszenie na ekskluzywny raid i złapał tego legendarnego Pokemona, a tym samym odebrał mi tytuł redakcyjnego Mistrza Pokemon. Odgrażam się jednak, że nie na długo!

Niantic właśnie zdradziło, w jaki sposób będzie wysyłać do kolejnych graczy zaproszenia na raidy, w których nagrodą będzie szansa złapania Mewtwo. Faworyzowane są Poke Gymy sponsorów oraz w parkach, a przy losowaniu puli graczy będą brani pod uwagę przede wszystkim gracze, którzy wykonują raidy regularnie oraz tacy, którzy mają wyższy poziom odznaki na wylosowanej arenie.

EX Raidy, które pozwalają na zdobycie Mewtwo, mogą być w wyjątkowych przypadkach anulowane.

Gracze będą teraz otrzymywać informację w formie powiadomienia oraz… rekompensatę w postaci Stardustu oraz Premium Raid Passów. Wydaje się to rozsądne - wiele osób może na ten dzień, jeśli raid wypadnie podczas godzin pracy, weźmie dzień wolny. Brzmi to śmiesznie, ale sam pewnie to kiedyś zrobię…

REKLAMA

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość - godzina rozpoczęcia raidu będzie dobierana na podstawie dotychczasowej aktywności graczy na danej miejscówce. Szkoda tylko, że aura za oknem nie zachęca do spacerów, a pełny PokeDex dodatkowo do tego zniechęca. Mam jednak nadzieję, że 3. Generacja pojawi się przed końcem roku.

PS Nowa promocja w sklepie, która po raz pierwszy pozwala nabyć osobno Super Inkubatory za 200 Poke Coins, potrwa do 4 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA