REKLAMA

Pokemon GO doczeka się następcy. Smartfony zamienią się w różdżki ze świata Harry’ego Pottera

Pokemon GO cały czas żyje i ma się dobrze, ale już niedługo doczeka się następcy. Użytkownicy smartfonów będą mogli latać po mieście, udając czarodziejów. Niantic zapowiada grę Harry Potter: Wizards Unite.

08.11.2017 17.09
harry potter wizards unite niantic gra go
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO okazało się oszałamiającym sukcesem. Gra na smartfony wydana w połowie 2016 roku pobiła wszelkie rekordy sklepów z aplikacjami. Przez długie miesiące była tematem numer jeden w mediach technologicznych na całym świecie.

Chociaż największy szał przeminął, to kolejne aktualizacje utrzymują bardzo aktywną grupę graczy. Niantic nie wiąże jednak swojej przyszłości tylko z kolorowymi stworkami.

Harry Potter: Wizards Unite pozwoli wszystkim posiadaczom smartfonów zmienić się w czarodziejów.

Nowa gra nie nazywa się Harry Potter GO, tak jak można było się spodziewać. Można jednak rozsądnie założyć, że Harry Potter: Wizards Unite będzie oparte o te same założenia, co Pokemon GO i wedle wstępnych zapowiedzi ma czerpać wiele z poprzedniej gry studia o tytule Ingress.

Od samego początku Niantic wspominał o tym, że chce stworzyć platformę rozszerzonej rzeczywistości. Pokemon GO i Ingress to tylko przykład jej wykorzystania. Harry Potter GO Harry Potter: Wizards Unite to kolejny sposób na to, by o produkcji dewelopera mówił cały świat.

Związanie się Niantic z uniwersum Harry’ego Pottera zapowiada się strzałem w dziesiątkę.

Ingress, który powstał przy współpracy z Google, był grą dla geeków. Przejmowanie portali poprzez podchodzenie do wskazanych przez grę lokacji nie zachwyciło tłumów. Dopiero wykorzystanie motywu Pokemonów sprawiło, że w grę Niantic grał cały świat.

Z dnia na dzień dorośli ludzie na całym świecie zaczęli łapać wirtualne stworki. Sukces osiągnięto dzięki nostalgii - w końcu największy szał na Pokemony był w końcu kilkanaście lat temu. W przypadku Harry’ego Pottera może być podobnie.

To samo pokolenie, które oglądało Pokemony i grało na Gameboyu, zaczytywało się nocami w kolejnych tomach książek Rowling o młodym czarodzieju. Teraz gra na smartfony pozwoli wejść im w ten magiczny świat.

Harry Potter: Wizards Unite zadebiutuje już w 2018 roku.

W jej przygotowaniu pomoże Warner Bros. Interactive oraz ich studio Portkey Games. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne szczegóły. Niezmiernie mnie ciekawi, czy i jak Niantic wykorzysta ARKit z iOS 11 oraz nowe API rozszerzonej rzeczywistości w Androidzie.

REKLAMA

Plotki o grze na bazie Ingress i Pokemon GO pojawiały się już od miesięcy i dzisiaj zostały oficjalnie potwierdzone. Z kolei polscy fani przygód młodego czarodzieja dowiedzieli się już w zeszłym roku, właśnie zapowiedziana gra może wyglądać w praktyce…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA