1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Szykujcie portfele. Poznaliśmy daty wszystkich tegorocznych wyprzedaży na Steamie

Uwaga pecetowi gracze. To jest ten moment, w którym otwieracie nowy kalendarz Google i zapisujecie w nim daty wszystkich wyprzedaży na Steamie, które odbędą się do końca roku.

steam daty wyprzedazy
781 interakcji
dołącz do dyskusji

Informacje te pojawiły się początkowo w serwisie Reddit, skąd po pewnym czasie zostały usunięte. Oficjalnym powodem był brak możliwości zweryfikowania tych informacji oraz brak źródła. Zanim jednak zaczniecie przewracać oczami i wątpić w ich prawdziwość, chciałbym tylko dodać, że poniższe daty potwierdził już serwis Eurogamer.

Daty wszystkich wyprzedaży, które odbędą się do końca tego roku na Steamie to:

  • 26 października - 1 listopada: Steam Halloween Sale
  • 22 listopada - 28 listopada: Steam Black Friday Sale
  • 21 grudnia - 4 stycznia: Steam Winter Sale

Co najlepsze, w tym roku Valve postanowiło zrezygnować z tzw. flash sales, czyli błyskawicznych ofert, które były ważne przez dosłownie kilka godzin. Oznacza to, że każda przeceniona na powyższych wyprzedażach gra utrzyma swoją cenę przez cały okres trwania wyprzedaży.

Oczywiście, jak to bywa z informacjami pochodzącymi z przecieków, jak na razie nie dysponujemy żadną listą gier, które zostaną przecenione. Obiecuję jednak, że będziemy monitorować tę kwestię i przygotujemy dla was zestawienie najciekawszych przecenionych tytułów, nad których zakupem będzie warto się zastanowić.

Steam nie jest jedynym sklepem, który szykuje promocje dla graczy.

Nie są to potwierdzone informacje, ale jestem prawie pewien, że halloweenową wyprzedaż szykuje również sklep GOG.com. Rok temu tak było, akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc myślę, że w tym roku spokojnie możemy liczyć na jej powtórkę.

Na GOG-u zresztą pojawiają się coraz fajniejsze gry, szczególnie jeśli chodzi o produkcje niezależne, więc warto pamiętać o tym polskim sklepie. Osobiście liczę na to, że do przecenionej kategorii trafi ELEX, którego ostatnio ogrywał Łukasz.