REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech

No wreszcie. Kalendarz Google otrzymał nowy wygląd!

Jeśli tak jak ja i Kuba czekaliście aż Google w końcu odświeży wygląd swojego kalendarza, to... w końcu się doczekaliście. No prawie, ponieważ nowy kalendarz udostępniany jest partiami.

nowy kalendarz google material design
REKLAMA
336 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Gdybym napisał, że obecny wygląd Kalendarza Google trącił lekko myszką, byłbym bardzo delikatny. No ale co zrobić? Po przetestowaniu większości alternatyw stwierdziłem, że i tak nie znajdę nic wygodniejszego, a ten wygląd z lat 90. wcale nie jest taki zły. No dobra, jest. A raczej: był!

Nowy Kalendarz Google ucieszy użytkowników biznesowych.

Oprócz zmiany wyglądu, w Kalendarzu Google pojawiły się nowe funkcje stworzone z myślą o pracownikach korporacyjnych. Planując spotkanie w jednym z wieżowców Mordoru (i nie tylko) będziecie mogli dopisać od razu, w której salce konferencyjnej się ono odbędzie i czy znajduje się w niej np. rzutnik, do którego można podłączyć komputer.

nowy kalendarz google material design class="wp-image-610837"

Kolejną fajną sprawą jest bezpośrednie dodawanie dodatkowych materiałów do zaplanowanego spotkania. Co prawda funkcjonalność ta nie wykracza poza ekosystem Google, przez co dokumenty stworzone w pakiecie biurowym Microsoftu trzeba będzie konwertować do formatu Dokumentów Google, ale to i tak bardzo przydatna rzecz.

Oprócz tego pojawiło się sporo mniejszych zmian.

Wszystkie zmiany sprowadzają się właściwie do jednej rzeczy: nowy Kalendarz Google będzie bardziej przejrzysty. Przykłady? W zależności od tego, jak odpowiecie na dane zaproszenie (wezmę udział, nie wezmę, być może), zostanie ono inaczej pokolorowane. Miłe zmiany to m.in opcja ukrycia weekendów w swoim kalendarzu (tak, żeby przypadkiem sobie czegoś tam nie zaplanować) i większe możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie kolorystyką samego kalendarza. Pojawi się też opcja widoku całorocznego (do tej pory dostępna w ramach eksperymentalnych funkcji z Google Labs) i możliwość porównywania kalendarzy różnych osób w widoku jednego dnia.

Chciałbym napisać coś więcej, ale niestety moje konto Google nie otrzymało jeszcze nowej wersji Kalendarza. Podejrzewam, że niewielu użytkowników z Polski otrzyma tę aktualizację dzisiaj. Nie wydaje mi się jednak, żebyśmy na zmianę wyglądu musieli czekać jakoś przesadnie długo. I całe szczęście, bo po obejrzeniu nowej wersji na zrzutach ekranowych, znowu nie mogę patrzeć na mój aktualny kalendarz.

Jak włączyć nowy Kalendarz Google już teraz?

REKLAMA

Wejdź na tę stronę i postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi w poniższym materiale wideo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA