REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

No wreszcie. Kalendarz Google otrzymał nowy wygląd!

Jeśli tak jak ja i Kuba czekaliście aż Google w końcu odświeży wygląd swojego kalendarza, to... w końcu się doczekaliście. No prawie, ponieważ nowy kalendarz udostępniany jest partiami.

17.10.2017
21:09
nowy kalendarz google material design
REKLAMA
REKLAMA

Gdybym napisał, że obecny wygląd Kalendarza Google trącił lekko myszką, byłbym bardzo delikatny. No ale co zrobić? Po przetestowaniu większości alternatyw stwierdziłem, że i tak nie znajdę nic wygodniejszego, a ten wygląd z lat 90. wcale nie jest taki zły. No dobra, jest. A raczej: był!

Nowy Kalendarz Google ucieszy użytkowników biznesowych.

Oprócz zmiany wyglądu, w Kalendarzu Google pojawiły się nowe funkcje stworzone z myślą o pracownikach korporacyjnych. Planując spotkanie w jednym z wieżowców Mordoru (i nie tylko) będziecie mogli dopisać od razu, w której salce konferencyjnej się ono odbędzie i czy znajduje się w niej np. rzutnik, do którego można podłączyć komputer.

nowy kalendarz google material design class="wp-image-610837"

Kolejną fajną sprawą jest bezpośrednie dodawanie dodatkowych materiałów do zaplanowanego spotkania. Co prawda funkcjonalność ta nie wykracza poza ekosystem Google, przez co dokumenty stworzone w pakiecie biurowym Microsoftu trzeba będzie konwertować do formatu Dokumentów Google, ale to i tak bardzo przydatna rzecz.

Oprócz tego pojawiło się sporo mniejszych zmian.

Wszystkie zmiany sprowadzają się właściwie do jednej rzeczy: nowy Kalendarz Google będzie bardziej przejrzysty. Przykłady? W zależności od tego, jak odpowiecie na dane zaproszenie (wezmę udział, nie wezmę, być może), zostanie ono inaczej pokolorowane. Miłe zmiany to m.in opcja ukrycia weekendów w swoim kalendarzu (tak, żeby przypadkiem sobie czegoś tam nie zaplanować) i większe możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie kolorystyką samego kalendarza. Pojawi się też opcja widoku całorocznego (do tej pory dostępna w ramach eksperymentalnych funkcji z Google Labs) i możliwość porównywania kalendarzy różnych osób w widoku jednego dnia.

Chciałbym napisać coś więcej, ale niestety moje konto Google nie otrzymało jeszcze nowej wersji Kalendarza. Podejrzewam, że niewielu użytkowników z Polski otrzyma tę aktualizację dzisiaj. Nie wydaje mi się jednak, żebyśmy na zmianę wyglądu musieli czekać jakoś przesadnie długo. I całe szczęście, bo po obejrzeniu nowej wersji na zrzutach ekranowych, znowu nie mogę patrzeć na mój aktualny kalendarz.

Jak włączyć nowy Kalendarz Google już teraz?

REKLAMA

Wejdź na tę stronę i postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi w poniższym materiale wideo.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA