Operatorzy  / News

Orange ma problem z niektórymi klientami. Dlatego chce wprowadzić dodatkowe opłaty roamingowe

Orange zanotował spadek zysku netto o 24,3 procent w III kwartale br. Sieć odczuwa negatywne skutki finansowe po zastosowaniu nowych regulacji dot. opłat roamingowych, które wyeliminowały dodatkowe koszty dla osób podróżujących okresowo na terenie UE.

Ze względu na to, operator zapowiedział, że zamierza złożyć wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych w Unii Europejskiej dla wybranych grup klientów.

Klienci bardzo szybko przyzwyczaili się do darmowych usług roamingowych. Przesył danych w roamingu na obszarze Unii Europejskiej w szczycie sezonu urlopowego wzrósł w porównaniu z ubiegłym rokiem ponad dwudziestokrotnie – tlumaczy Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska. - Miało to naturalnie niekorzystny wpływ na nasze wyniki finansowe w trzecim kwartale. Pracujemy nad sposobami ograniczenia tych niekorzystnych skutków w przyszłości - czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Sieć ma w planach pozostawić darmowy roaming w swoich ofertach, ale chce wprowadzić dodatkową opłatę dla klientów, którzy go nadużywają.

Największym problemem dla operatora są klienci, którzy często korzystają z niemieckich sieci w terenach przygranicznych. Jeśli Orange uzyska taką zgodę od Urzędu Komunikacji Elektronicznej, będzie mógł szybciej uruchomić płatną transmisję danych w roamingu.

Orange poinformował wczoraj, że przez nowe przepisy, przychody z usług mobilnych zmalały o 17 mln zł (już po dodaniu przychodów od klientów wizytujących Polskę).

Podobny problem ma również Plus, który SMS-ami ostrzega niektórych klientów o możliwości naliczenia dodatkowych opłat. Zgodę od Urzędu Komunikacji Elektronicznej na stosowanie wyższych stawek za roaming otrzymali już Plus, Premium Mobile, Virgin Mobile i nc+. Deklaracja Orange pozwala podejrzewać, że lista ta będzie jeszcze rosła.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst