REKLAMA

Nareszcie będzie możliwe kupowanie prezentów na Xbox One

Zapowiadana przez Microsoft możliwość kupowania gier w prezencie w Sklepie Microsoft nie trafiło do jesiennej aktualizacji dla Xbox One. Na szczęście nie będziemy musieli już na to długo czekać.

28.10.2017 17.04
Kupowanie gier w prezencie na Xbox One
REKLAMA
REKLAMA

Możliwość kupowania dystrybuowanych cyfrowo gier innym użytkownikom konsoli lub komputera w prezencie staje się w zasadzie standardem w każdym sklepie. Niestety, Sklep Microsoft do tej pory tego nie przewiduje. Jeżeli chcesz kupić komuś grę na Xboksa, musisz wybrać wersję na nośniku fizycznym lub kupić kartę prepaid, za pomocą której obdarowany tę grę sam już sobie kupi.

To miało się zmienić wraz z jesienną aktualizacją konsol Xbox One, ale z jakiegoś względu funkcja ta nadal nie jest dostępna. Czy to oznacza, że musimy czekać aż do wiosny – na wtedy bowiem zaplanowana jest kolejna rozwojowa aktualizacja Windows 10 – by w końcu móc z tego korzystać? Wygląda na to, że nie.

Kupowanie gier w prezencie na Xbox One jest już dostępne w wersji beta systemu.

Członkowie programu Xbox Insider mogą już testować kupowanie gier w prezencie w Sklepie Microsoft. Funkcja ta działa dość intuicyjnie. W Sklepie Microsoft pojawił się nowy przycisk, po kliknięciu w który możemy wskazać Konto Microsoft, które chcemy obdarować grą. Osoba obdarowywana otrzyma wtedy mailem kod, który musi wpisać w Sklepie Microsoft. Po jego wpisaniu kupiona gra zostanie przypisana do jej konta.

REKLAMA

Do wersji beta Windows 10 dla Xbox One trafiła też funkcja archiwizowania wszystkich ustawień konfiguracyjnych konsoli do chmury, dodano też możliwość archiwizowania ustawień aplikacji OneGuide. Nową wersję systemu możemy też konfigurować z poziomu mobilnej aplikacji Xbox, wprowadzono też do niej możliwość dodawania klubów do bloków treści na ekranie głównym konsoli, a także kilka pomniejszych usprawnień.

Nie jest jasne, ile potrwają testy zanim wspomniane aktualizacje trafią do kanału produkcyjnego, a więc do zwykłych użytkowników. Należy się jednak spodziewać, że nie będziemy długo czekać. Choć i tak funkcja kupowania gier w prezencie powinna znaleźć się w Sklepie Microsoft już dawno, dawno temu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA