REKLAMA

Tego mi brakowało. W końcu będziemy mogli podarować bliskim cyfrową grę na Xboxa

Chcesz kupić bliskiej osobie grę na konsolę Xbox One? Musisz jej kupić płytę z grą, nie masz innego wyjścia. Na szczęście Sklep Windows na Xboksie wkrótce będzie uaktualniony o nową, bardzo potrzebną funkcję.

07.07.2017 16.56
Jak kupić grę w prezencie na Xbox One? Funkcja niebawem trafi do Sklep Windows
REKLAMA
REKLAMA

Zachowując pełne zrozumienie dla miłośników posiadania fizycznych kopii gier preferuję dystrybucję cyfrową. Co prawda nie mogę takich gier potem komuś odsprzedać ani dać w prezencie, jednak wygoda owej dystrybucji mnie przekonuje.

Nie muszę wstawać z kanapy, by przełączyć się pomiędzy jedną grą a inną. Cały mój katalog jest od razu widoczny w menu konsoli. Tak jest dla mnie wygodniej, a na dodatek liczne promocje w Sklepie Windows i zniżki dla abonentów Xbox Live Gold, EA Access czy Xbox Game Pass czynią ofertę cyfrową na Xboksa atrakcyjną również dla mojego portfela.

Jest tylko jeden problem. Prawie każdy sklep cyfrowy umożliwia kupowanie prezentów znajomym. Sam niedawno kupowałem przyjacielowi na Steamie na urodziny zestaw Total War: Warhammer. Była to operacja łatwa, szybka i przyjemna. Gdyby miał Xboksa, nie mógłbym tego zrobić. Nie tylko dlatego, że gra ta jest dostępna na wyłączność na PC.

Jak kupić grę w prezencie na Xbox One? Na razie musimy czekać.

Jak potwierdził Mike Ybarra, wiceprezes działu gier w Microsofcie, w Sklepie Windows wkrótce pojawi się możliwość kupowania gier znajomym w ramach prezentu. Co prawda nie wynika to z tego dość lakonicznego tweeta, ale zakładam, że funkcja ta będzie również dostępna na PC i tabletach, również w przypadku aplikacji. Bo nie ma ku temu żadnych technicznych przeciwwskazań.

REKLAMA

Nie jest też jasne kiedy właściwie ta funkcja się pojawi, poza wspomnianym przez pana Ybarrę „niedługo”. Gdybym był hazardzistą, obstawiłbym datę premiery aktualizacji Fall Creators Update, która trafi na wszystkie wspierane urządzenia z Windows 10 – w tym na Xbox One – jeszcze tej jesieni.

Wbrew pozorom, jest to bardzo istotna funkcja, która mi (i, jak zgaduję, nie tylko mnie) bardzo ułatwi kupowanie prezentów przyjaciołom-graczom. Poinformujemy was jak tylko usługa ta zostanie uruchomiona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA