REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone X w przedsprzedaży. Sprawdziliśmy, gdzie można będzie go kupić

iPhone X już w piątek rano będzie dostępny w przedsprzedaży. Sprawdziliśmy, jak nowy telefon Apple’a mogą zdobyć w dniu światowej premiery klienci z Polski.

26.10.2017
19:44
iPhone X
REKLAMA
REKLAMA

Pomimo pogłosek o sporych problemach z dostępnością, w których zapewne jest więcej niż ziarno prawdy, Apple rusza z przedsprzedażą nowego telefonu. Firma obiecuje w dodatku, że prócz telefonów zamówionych online, w sklepach Apple Store będą dostępne egzemplarze do kupienia od ręki. W naszym kraju oficjalnego Apple Store’u niestety próżno szukać.

Musimy sobie radzić na inne sposoby.

Jedyną pewną opcją, by kupić telefon w dniu premiery - pomijając zakup za granicą - jest złożenie zamówienia na stronie apple.com. W przeszłości telefony Apple’a praktycznie zawsze wyprzedawały się na pniu. Zaledwie kilka minut od uruchomienia przedsprzedaży klienci, którzy się zagapili, odchodzili z kwitkiem.

W przypadku iPhone’a X przedsprzedaż w Polsce zorganizowana została w tym samym terminie, co w przypadku innych krajów, czyli już jutro: 27 października o 9:01. Wcześniej strona producenta informowała o starcie przedsprzedaży o 8:01. Dziś na grafice widnieje już nowa godzina.

iphone x przedsprzedaż w polsce class="wp-image-616183"

Dostępne modele i ceny w Polsce

Nowy telefon od miesiąca ma swoją stronę produktu przetłumaczona na język polski i widać go na stronie i w aplikacji Apple Store. Przycisk „Włóż do torby” jest nieaktywny, ale można przyjrzeć się już ofercie. W przypadku iPhone’a X dostępne są dwa warianty kolorystyczne telefonu: czarny i srebrny.

iPhone X kosztuje tyle samo niezależnie od wybranego koloru. Dostępne są jednak dwie wersje różniące się pojemnością (zamiast trzech jak w poprzednich latach). iPhone X 64 GB kosztuje w Polsce 4979 zł. Na iPhone’a X z 256 GB pamięci wewnętrznej trzeba wydać aż 5729 zł.

iPhone X z Apple Store w Polsce - jak kupić?

Telefony będzie można zamawiać jutro o godzinie 9:01. Jeśli nic się nie zmieniło w stosunku do poprzednich lat, to będzie obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Możliwe, że należność z karty płatniczej będzie pobierana od razu, ale niewykluczone, że pojawi się system rezerwacji.

Przedsprzedaż nowych telefonów rusza na całym świecie o tej samej godzinie i… prawdopodobnie strona Apple Store odmówi posłuszeństwa. Jeśli komuś naprawdę zależy, by kupić telefon od razu, powinien przygotować kilka komputerów i na każdym z nich uruchomić kilka przeglądarek. Nie żartuję.

iphone x przedsprzedaż w polsce aplikacja class="wp-image-616195"

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z iPhone’a lub iPada i aplikacji Apple Store.

Nawet jeśli strona internetowa sklepu padnie, to aplikacja mobilna może dalej działać i pozwolić na złożenie zamówienia. Proces można w dodatku usprawnić, dodając dzisiaj wybrany przez siebie model do ulubionych. By to zrobić, wystarczy kliknąć w serduszko prawym górnym rogu.

Oczywiście nie ma żadnej pewności, że telefon uda się zamówić. Może pojawić się zupełnie inny system rezerwacji. Może się równie dobrze okazać, że Apple faktycznie uruchomi przedsprzedaż na naszym rynku, ale telefony i tak będą dostarczane z np. miesięcznym opóźnieniem.

iPhone X u partnerów - co z przedsprzedażą?

Jak na razie sklepy handlujące sprzętami firmy z Cupertino w Polsce nie poinformowały oficjalnie o uruchomieniu przedsprzedaży. Patrząc na sytuację z zeszłego roku, warto mieć na uwadze, że partnerzy Apple’a mogą mieć ograniczony dostęp do nowych urządzeń.

W przypadku iPhone’a 7 Plus telefony nie dotarły na premierę do naszego kraju. Sklepy takie jak iSpot i Cortland oferowały go klientom dopiero po kilku dniach od oficjalnej polskiej premiery. Nie zdziwię się, jeśli w przypadku iPhone’a X sytuacja będzie identyczna.

AKTUALIZACJA: Ruszyła przedsprzedaż u partnerów

iPhone X pojawił się już w przedsprzedaży w sklepie X-Kom. Ceny prezentują się identycznie, jak w przypadku zakupów w Apple Store:

 class="wp-image-616399"

O dostępności iPhone'a X w innych sklepach będziemy informować na bieżąco aktualizując ten tekst.

iPhone X u operatora - czy warto czekać?

REKLAMA

Polskie telekomy, podobnie jak resellerzy, nie informują jeszcze o dostępności nowego iPhone’a w swojej ofercie. Na stronach operatorów próżno szukać cenników i konkretnych informacji o dostępności nowego telefonu. Możliwe, że także i w tym kanale sprzedaży telefonów zabraknie.

Jak tylko uda się nam coś ustalić w kwestii cen i dostępności iPhone’a X poza Apple Store, będziemy informować na łamach Spider’s Web. Tymczasem trzymajcie kciuki, żeby przynajmniej naszemu naczelnemu udało się jutro rano kupić nowy telefon. Nie chcę myśleć, co się stanie, jeśli iPhone X szefowi ucieknie sprzed nosa...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA