Sprzęt  / Relacja

Maciej Stuhr przywitał Xperię XZ1 i XZ1 Compact w Polsce. Tak było na premierze nowych smartfonów Sony

Picture of the author

Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact oficjalnie zawitały do Polski. Zobacz, jak było na polskiej premierze smartfonów.

Polska premiera nowych Xperii odbyła się w restauracji Izumi Sushi w Warszawie. W japońskiej scenerii zespół Sony zaprezentował swoje smartfony szerszemu gronu odbiorców. Pojawiły się na niej wszystkie topowe modele Sony: Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact.

My mieliśmy już okazję poznać wszystkie te smartfony, ale dla wielu gości wczorajszy wieczór był pierwszą okazją by zobaczyć nowe sztandarowe urządzenia Japończyków.

Podczas wydarzenia można było sprawdzić nowe funkcje Xperii, w tym skanowanie 3D. Każdy chętny mógł zrobić trójwymiarowy skan swojej głowy. Można było przetestować również aparat oraz funkcje audio.

Gwiazdą wieczoru był ambasador marki Xperia, Maciej Stuhr.

Podczas kameralnego spotkania Maciej Stuhr opowiedział o pracy na planie, o mediach społecznościowych i internecie. Okazuje się, że aktorzy - podobnie jak my wszyscy - lubią w przedłużającej się przerwie na planie wziąć smartfona w dłoń i sprawdzić, co słychać na Facebooku.

Maciej Stuhr zdradził, że nie do końca radzi sobie z Twitterem i jego limitem znaków. Co innego z Facebookiem, gdzie profil aktora tętni życiem. Nie zabrakło też anegdotek z planu i zza kulis teatru. Aktorzy starają się nie przenosić ról do prawdziwego życia, ale niektóre powiedzonka bohaterów zostają z nimi na długo. Słynne „nie wydaje mnie się” z „Chłopaki nie płaczą” towarzyszy aktorom do dziś.

Sony pochwaliło się również tym, że zostało partnerem technologicznym 2. sezonu serialu Belfer, w którym Maciej Stuhr gra główną rolę. Na ekranie zobaczymy smartfony i inne urządzenia firmy, ale przedstawiciele Sony zapewniali, że product placement będzie bardzo nienachalny. Mam nadzieję, że okaże się to prawdą. Przekonamy się o tym za trzy tygodnie. Premiera serialu już 22 października na Canal+.

Nowe Xperie lada dzień trafią do sprzedaży u polskich operatorów.

Sony Xperia XZ1 jest wyposażona w ekran 5,2 cala o rozdzielczości Full HD z obsługą HDR. Metalowa obudowa spełnia normę IP65/68, więc deszcz nie powinien wyrządzić jej żadnych szkód. Pod względem parametrów nie ma powodów do narzekań: procesor Qualcomm Snapdragon 835 wspiera 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Nowe smartfony Xperia to także nowy aparat z nagrywaniem w super slow motion w 960 kl/s. Do tego Sony pokazało funkcję skanowania 3D.

Z kolei Sony Xperia XZ1 Compact to mniejsza siostra XZ1. Te same podzespoły są zamknięte w kompaktowej obudowie z ekranem HD o przekątnej 4,6 cala.

Zapraszam do obejrzenia naszego filmu, z którego dowiecie się więcej o tych urządzeniach.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst