REKLAMA

Maciej Stuhr przywitał Xperię XZ1 i XZ1 Compact w Polsce. Tak było na premierze nowych smartfonów Sony

Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact oficjalnie zawitały do Polski. Zobacz, jak było na polskiej premierze smartfonów.

30.09.2017 09.14
Sony Xperia XZ1 - polska premiera - Maciej Stuhr
REKLAMA
REKLAMA

Polska premiera nowych Xperii odbyła się w restauracji Izumi Sushi w Warszawie. W japońskiej scenerii zespół Sony zaprezentował swoje smartfony szerszemu gronu odbiorców. Pojawiły się na niej wszystkie topowe modele Sony: Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact.

 class="wp-image-599765"

My mieliśmy już okazję poznać wszystkie te smartfony, ale dla wielu gości wczorajszy wieczór był pierwszą okazją by zobaczyć nowe sztandarowe urządzenia Japończyków.

Podczas wydarzenia można było sprawdzić nowe funkcje Xperii, w tym skanowanie 3D. Każdy chętny mógł zrobić trójwymiarowy skan swojej głowy. Można było przetestować również aparat oraz funkcje audio.

Gwiazdą wieczoru był ambasador marki Xperia, Maciej Stuhr.

Sony Xperia XZ1 - polska premiera - Maciej Stuhr class="wp-image-599750"

Podczas kameralnego spotkania Maciej Stuhr opowiedział o pracy na planie, o mediach społecznościowych i internecie. Okazuje się, że aktorzy - podobnie jak my wszyscy - lubią w przedłużającej się przerwie na planie wziąć smartfona w dłoń i sprawdzić, co słychać na Facebooku.

Maciej Stuhr zdradził, że nie do końca radzi sobie z Twitterem i jego limitem znaków. Co innego z Facebookiem, gdzie profil aktora tętni życiem. Nie zabrakło też anegdotek z planu i zza kulis teatru. Aktorzy starają się nie przenosić ról do prawdziwego życia, ale niektóre powiedzonka bohaterów zostają z nimi na długo. Słynne „nie wydaje mnie się” z „Chłopaki nie płaczą” towarzyszy aktorom do dziś.

Sony pochwaliło się również tym, że zostało partnerem technologicznym 2. sezonu serialu Belfer, w którym Maciej Stuhr gra główną rolę. Na ekranie zobaczymy smartfony i inne urządzenia firmy, ale przedstawiciele Sony zapewniali, że product placement będzie bardzo nienachalny. Mam nadzieję, że okaże się to prawdą. Przekonamy się o tym za trzy tygodnie. Premiera serialu już 22 października na Canal+.

Sony Xperia XZ1 - polska premiera - Maciej Stuhr class="wp-image-599708"

Nowe Xperie lada dzień trafią do sprzedaży u polskich operatorów.

Sony Xperia XZ1 jest wyposażona w ekran 5,2 cala o rozdzielczości Full HD z obsługą HDR. Metalowa obudowa spełnia normę IP65/68, więc deszcz nie powinien wyrządzić jej żadnych szkód. Pod względem parametrów nie ma powodów do narzekań: procesor Qualcomm Snapdragon 835 wspiera 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Sony Xperia XZ1 - polska premiera - Maciej Stuhr class="wp-image-599729"

Nowe smartfony Xperia to także nowy aparat z nagrywaniem w super slow motion w 960 kl/s. Do tego Sony pokazało funkcję skanowania 3D.

Z kolei Sony Xperia XZ1 Compact to mniejsza siostra XZ1. Te same podzespoły są zamknięte w kompaktowej obudowie z ekranem HD o przekątnej 4,6 cala.

REKLAMA

Zapraszam do obejrzenia naszego filmu, z którego dowiecie się więcej o tych urządzeniach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA