REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Rzecznik Play o roamingu krajowym: przyspieszamy! Internet mobilny będzie zauważalnie szybszy

Jeżeli miałeś problemy z roamingiem krajowym w Play, rzecznik operatora ma dobrą wiadomość. Internet przyspiesza, a od przyszłego roku będzie jeszcze lepszy.

14.09.2017
11:51
play
REKLAMA
167 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W czerwcu na forach internetowych pojawiła się plotka o tym, że Play rzekomo zamierza ograniczyć działanie roamingu krajowego wyłącznie do stacji bazowych sieci Plus. Informacja nie była w żaden sposób zweryfikowana, ale wiele serwisów zbudowało na jej podstawie artykuły, które wprowadziły jeszcze większą dezorientację.

Szybko okazało się, że jest to tylko plotka. Fioletowy operator nie przestał korzystać ze stacji bazowych należących do T-Mobile i Orange. W międzyczasie pojawiła się też informacja o zacieśnieniu współpracy między Playem a Orange.

Mimo to część użytkowników nadal narzekała na jakość sieci Play przy korzystaniu z roamingu krajowego. Dziś Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Playa, odniósł się do tych problemów.

„Mam dobrą wiadomość: przyspieszamy!”

Na blogu rzecznika Play opublikowano nowy wpis z osadzonym filmem, w którym pojawia się obietnica poprawy szybkości internetu w roamingu mobilnym.

„Wszyscy z was, którzy korzystają z roamingu krajowego, pewnie nie byli ostatnio zadowoleni, bo musieliśmy z różnych względów - nie zawsze zależnych od nas - tą szybkość ograniczyć. Dziś mam dobrą wiadomość: przyspieszamy!” - mówi Marcin Gruszka.

Marcin Gruszka dodaje, że nie powinnyśmy oczekiwać kosmicznych zmian, ale jednocześnie szybkość będzie zauważalnie wyższa niż dotychczas.

W jaki sposób sieć zamierza poprawić jakość usługi? Niestety na to pytanie nie dostaliśmy odpowiedzi. Komunikat Play jest bardzo lakoniczny.

Na konkrety, a także na więcej nowości, będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

W przyszłym roku zobaczymy efekty współpracy Playa z Orange w zakresie roamingu krajowego. Rzecznicy obu operatorów pochwalili się podpisaniem strategicznej współpracy, w ramach której jakość usług Play w roamingu krajowym ma ulec znacznej poprawie. Jednocześnie Orange obiecuje, że nie odbędzie się to kosztem klientów pomarańczowego operatora.

REKLAMA

Sam jeszcze nie miałem okazji sprawdzić działania roamingu krajowego w Play po dzisiejszej zapowiedzi Marcina Gruszki, ale okazja nadarzy się jutro. Operator faktycznie ma sporo do poprawy, co widać zwłaszcza przy podróżach polską koleją. Mam nadzieję, że obietnice Play będą miały pokrycie w rzeczywistości.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA