Gry  / News

Bardzo dobry wrzesień z PS Plus. Aż siedem gier, w tym Infamous oraz… szkoła randkowania z gołębiami

To chyba czas, żeby przestać narzekać na jakość gier oferowanych w ramach subskrypcji PS Plus. We wrześniu posiadacze konsol z rodziny PlayStation otrzymają aż siedem tytułów. Pięć z nich zadziała na PS4.

Po raz pierwszy w historii programu PS Plus do biblioteki gier oferowanych w ramach abonamentu została dołączona produkcja dedykowana PSVR. Posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości otrzymali sieciową strzelaninę RIGS, w której walczy się na futurystycznych arenach przy użyciu gigantycznych mechów. Dlaczego Sony zdecydowało się na taki ruch? Do głowy przychodzą mi przynajmniej dwa oczywiste powody.

Po pierwsze, RIGS to sieciowy tytuł, który wymaga stałej aktywności graczy. Być może społeczność skupiona wokół strzelaniny rozrzedziła się na tyle, że produkcji był potrzebny zastrzyk nowych pilotów. Ci na pewno przybędą wraz z darmową wersją produktu. Po drugie, posiadanie gry dla PSVR we własnej cyfrowej bibliotece to silny impuls do zakupu gogli wirtualnej rzeczywistości, które od września są dystrybuowane w zestawie z kamerą PlayStation. Sony może liczyć, że zmaksymalizuje sprzedaż nowego pakietu sprzętu.

Gry dla PlayStation 4 to Infamous: Second Son, The Child of Light, We Are Doomed oraz… symulator randkowania z gołębiami.

Infamous: Second Son to intensywna, piękna wizualnie gra akcji, która nie tak dawno temu dostała aktualizację wykorzystującą technologię HDR. Tytułowi może brakować szlifów oraz artystycznego geniuszu na miarę The Last of Us, ale to i tak jedna z najciekawszych ofert w ramach PS Plus dla PS4. Dobrą odskocznią od intensywnej akcji będzie turowe Child of Light Ubisoftu, które uruchomimy również na znacznie starszym PS3.

Nie żartowałem z tym symulatorem randkowania z gołębiami. Taka gra istnieje naprawdę. W dodatku recenzowałem ją jakiś czas temu. Jeżeli lubicie takie chore produkcje, to na pewno zainteresuje was fakt, że Hatoful Boyfriend posiada znacznie mroczniejszą, zahaczającą o klimat post-apo historię skrytą pod wierzchnią warstwą gry. Coś niesamowitego. Co ważne, symulator randkowania z gołębiami uruchomimy również na przenośnym handheldzie PS Vita. Pomiędzy obiema konsolami bez problemu przeniesiemy aktualne stany zapisu.

Co tutaj dużo pisać - dzieci idą do szkoły, a my mamy co grać. Wraz z wrześniem kończy się sezon ogórkowy, a pakiet gier z PS Plusa będzie świetnym dodatkiem do nadchodzącego Destiny 2. Dla którego przecież i tak musimy opłacić abonament, aby brać udział w sieciowych zmaganiach razem ze znajomymi. Ech te haracze…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst