1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto najlepsze gadżety elektroniczne dla uczniów klas 4-6

Lokowanie produktu

Rok szkolny już się rozpędza, więc w redakcji przygotowaliśmy poradnik zakupowy na początek roku szkolnego dla rodziców, studentów i nauczycieli. Ja polecam gadżety dla uczniów klas 4-6: telefon, laptop 2w1, powerbank i głośnik bluetooth.

09.09.2017
21:12
Oto najlepsze gadżety elektroniczne dla uczniów klas 4-6

Mamy pierwszy weekend roku szkolnego. Nastolatki już mniej, więcej wiedzą z czym będą musiały się mierzyć w najbliższych miesiącach, ale jeszcze nie zawsze mają skompletowany ekwipunek. O ile książki i zeszyty należą raczej do standardowego wyposażenia plecaków, to coraz częściej trafia do nich także smartfon, który pozwala na pozostawanie w kontakcie np. ze znajomymi czy rodzicami.

Kiedy zastanawiałem się, jaki smartfon mogę polecić wziąłem pod uwagę kilka czynników:

  • musi bez problemu radzić sobie z przeglądaniem internetu i obsługą aplikacji komunikacyjnych,
  • powinien mieć wystarczająco dobry aparat, aby dało się nim zrobić zdjęcia notatek,
  • nie może być przesadnie duży,
  • solidne wykonanie i odporność będą stanowiły dodatkowy plus.

Co znalazłem? myPhone’a City w cenie 599 zł.

Ma on 5-calowy ekran, więc powinny sobie z nim poradzić nawet mniejsze dłonie. Z tyłu, pod szkiełkiem obiektywu znajdziemy zaś czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu koledzy i koleżanki nie będą mogli wrzucić jakiegoś kompromitującego posta na Facebooku, kiedy zostawimy telefon bez opieki.

 class="wp-image-590014"

Metalowa obudowa powinna poradzić sobie z trudami obijania się o podłogi czy ławki. Zakrzywione szkło 2,5D pomoże zaś w pewniejszym chwycie telefonu.

Niektórzy mają jednak nieco wyższe wymagania i chcą robić notatki na komputerze, zamiast w zeszycie. W takim przypadku sprzęt musi dobrze obsługiwać programy biurowe, być lekki i niewielki, ale też nie za mały, aby dawać wygodne pole robocze.

W szkole świetnie sprawdzić się powinien ASUS Transformer Mini T102HA.

Sam tablet waży ok. pół kilograma, a z klawiaturą niewiele więcej, bo prawe 800 gramów. Na pokładzie ma czterodziałaniowy procesor Intel Atom, a także do 128 GB pamięci na notatki, zdjęcia i programy.

 class="wp-image-590025"

Ważne są także porty, bo przecież w szkole czasami trzeba będzie podłączyć peryferia. Asus wyposażył swojego Transformera w pełnowymiarowe złącze USB, ale także microUSB, microHDMI i microSD. Pełen komplet.

W każdej chwili od laptopa możemy odłączyć klawiaturę i używać go jako tabletu. Na baterii powinien przetrwać bez problemów cały szkolny dzień – nawet do 11 godzin na jednym ładowaniu

Czasami jednak każdy sprzęt potrzebuje chwili w pit-stopie z prądem. Aby w takich chwilach nie zatrzymywać uczniów np. w przenosinach z sali do sali konieczny będzie power bank. Sam często korzystam z Hykkera, który idealnie mieści się w kieszeni i zapewnia średnio dwa ładowania akumulatora w smartfonie.

 class="wp-image-590024"

Możemy nim naładować też przenośny głośnik bluetooth, który mi pomaga, kiedy potrzebuje się szybko skoncentrować. Wówczas włączam spokojną melodie lub szum morza, dzięki czemu mogę się odłączyć od świata zewnętrznego.

Poradnik zakupowy Back to School przygotowało sześciu blogerów Spider’s Web.

Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla dzieci z klas 4-6, w poradniku znalazły się nie tylko sekcje ze sprzętami dla starszych uczniów i studentów, ale także dla dydaktyków i pracowników biurowych.

Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze