Tech  /  News

Gadu Gadu znowu zostanie sprzedane? Zgodnie z prognozami idzie w kierunku Spamu Spamu

Picture of the author

Gadu Gadu pięknym komunikatorem był i basta. Najpierw nas w sobie rozkochał, potem nas wszystkich od siebie odrzucił. Standardowa ścieżka rozwoju programu komputerowego, powtarzana teraz nieco przez Google Chrome. 

Choć akurat przeglądarka internetowa od Google nie wyświetla gigabajtów reklam miesięcznie, a Gadu Gadu u końca mojej przygody z komunikatorem chyba miało takie tendencje. Nie zmienia to jednak faktu, że z Gadu Gadu korzystałem do 2004 roku, z protokołu Gadu Gadu aż do 2010 roku (przez Tlen, konnekta, aż do WTW) i kiedyś internet bez poczciwego GG wydawał się być bytem tak zupełnie obcym, jak internet bez Facebooka. Niby można, ale jakoś tak... dziwnie.

Gadu Gadu znowu zmieni właściciela.

W tym miejscu pozdrawiam wszystkich komentujących, że nigdy nie mieli Gadu Gadu, a teraz nie mają Facebooka. Jesteście prawdziwie wyjątkowymi płatkami śniegu!

A potem ten właśnie Facebook pożarł ostatecznie Gadu Gadu i choć wieść gminna niesie, że ktoś z niego cały czas jeszcze korzysta, to sama spółka jest już raczej takim gorącym kartoflem przerzucanym pomiędzy kolejnymi podmiotami. Kiedy w 2015 roku komunikator kupował fundusz inwestycyjny Xevin, powszechnie mówiło się, że to już taki nieoficjalny koniec, że teraz GG zostanie rozszarpane na części i nic z tego tak naprawdę nie zostanie. I że w całej inwestycji chodzi tak naprawdę o bazę maili do wysyłania spamu, czyli ostatnią cenną rzecz, jaka została wokół upadłej legendy polskiego internetu.

Nie wiadomo czy Xevin Investments zrobi dobry interes na sprzedaży Gadu Gadu, bo nie wiadomo za ile kupił komunikator. Faktem jest natomiast, że prawdopodobnie niebawem sprzeda go Sare za kwotę 2,4 miliona złotych. Już w czerwcu tego roku podpisano list intencyjny w tej sprawie, a zgodnie z doniesieniami mediów branżowych obecnie transakcja znajduje się już na etapie analizy prawno-podatkowej.

Spamu spamu

Ja osobiście nie znam Sare, ale to nawet lepiej wyszło dla "clou" całego artykułu i obecnej sytuacji Gadu Gadu. Dlaczego? Otóż kiedy zdecydowałem się sprawdzić, z firmą jakiego typu mamy w tym wypadku do czynienia, Google podsumował mi to kilkoma słowami. Gotowi? Jedziemy: Sare.pl: E-mail marketing – Mailing reklamowy – Masowa wysyłka sms.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst