REKLAMA

Pamiętasz jeszcze GG? Właśnie ktoś go kupił

Najpopularniejszy polski komunikator, legenda polskiego Internetu, przegrał w rywalizacji z zachodnimi gigantami. To jednak nie oznacza, że odchodzi w niebyt. Został właśnie sprzedany funduszowi Xevin Investments.

30.10.2015 17.01
Najlepszy polski komunikator sprzedany - GG w nowych rękach
REKLAMA
REKLAMA

GG (wcześniej: Gadu-Gadu, jeszcze wcześniej SMS-Express) to prawdziwa legenda polskiego Internetu. Swego czasu prawie każdy internauta posiadał swój numer użytkownika (ja swój pamiętam do dziś!), skutecznie trzymając z daleka od polskiego rynku takich gigantów, jak ICQ, Microsoft Messenger czy YIM. Facebook jednak okazał się tym, który przypieczętował początek końca wyprawy na szczyt. GG zaczął tracić użytkowników i znacznie stracił na swojej atrakcyjności.

To jednak nie oznacza, że nikt go nie używa czy że nie będzie rozwijany.

Nowy właściciel w postaci Xevin Investments zamierza go dalej rozwijać i aktualnie rozważa różne strategie biznesowe związane z komunikatorem.

REKLAMA

GG dostępny jest w formie webowej, a także jako aplikacja dla Windows, OS X, Linuxa (w tym, osobno, Androida), iOS-a, BlackBerry, Belle (dawniej: Symbian) i w formie javowego midletu dla najprostszych telefonów.

Według wrześniowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius komunikator GG odnotował 717 milionów odsłon krajowych mobilnych. Zgodnie z danymi Megapanelu z rozwiązań niemobilnych GG skorzystało we wrześniu 2,9 miliona użytkowników (RU).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA