REKLAMA

Pierwsze filmy w rozdzielczości 4K już dostępne w polskim iTunes. Ceny? Bardzo rozsądne

Wraz z zapowiedzią Apple TV 4K producent obiecał, że produkcje z iTunes dostaną aktualizację do wyższej rozdzielczości. Pierwsze filmy w 4K trafiły już do polskiej wersji sklepu. Znamy ceny i pierwsze tytuły.

15.09.2017 11.37
filmy itunes 4k vod apple tv
REKLAMA
REKLAMA

iTunes to nie tylko znienawidzona przez wielu aplikacja do zgrywania danych kablem na iPhone'a, ale też sklep z treściami multimedialnymi. Częścią iTunes jest świetny serwis VOD od Apple'a, który właśnie staje się jeszcze lepszy.

Filmy 4K w iTunes są już dostępne w Polsce.

Podczas prezentacji przystawki Apple TV 4K, która już 22 września trafi do pierwszych klientów, Apple zapowiedział bezpłatną aktualizację filmów z biblioteki w rozdzielczości HD do rozdzielczości 4K. Producent nie zdecydował się jednak czekać do ostatniego dnia z uaktualnieniem bazy.

Podniesienie rozdzielczości w iTunes VOD do 4K nie dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego. Już teraz po wejściu do iTunes Store z poziomu iPhone'a w Polsce można zobaczyć pierwsze tytuły dostępne w wyższej rozdzielczości. Filmy w 4K w iTunes Store, na które trafiłem, to np. Logan, Wonder Woman i Alien: Covenant.

filmy 4k itunes vod apple tv

Polskie ceny tych trzech filmów w 4K prezentują się zachęcająco:

  • Logan - zakup w 4K za 44,99 zł, wypożyczenie na 48 godzin to koszt 14,99 zł;
  • Wonder Woman - zakup w 4K za 54,99 zł, wypożyczenie będzie możliwe 18.09.2017;
  • Alien: Covenant - przedsprzedaż w cenie 44,99 zł.

Zgodnie z obietnicą wszyscy, którzy kupili filmy wcześniej, dostaną ich wersje 4K bez dodatkowych opłat. W dodatku ceny pozostały na tym samym poziomie. Baza dotychczas kupionych produkcji zostanie docelowo niemal w pełni uaktualniona. Jedynym dostawcą treści, który na to nie pozwolił, jest Disney.

Od teraz na karcie filmu w iTunes Store, który został już zaktualizowany do 4K, pojawiła się stosowna ikonka. Zaraz obok niej może (ale nie musi) widnieć też znaczek HDR lub Dolby Vision. Brakuje jedynie informacji o tym, ile film w 4K będzie zużywał transferu danych podczas strumieniowania, ale zapewne pole zostanie wkrótce uzupełnione.

filmy 4k itunes vod apple tv

Filmy 4K w iTunes to bez dwóch zdań świetna wiadomość dla fanów najwyższej jakości obrazu.

REKLAMA

Płyty Blu-ray 4K potrafią kosztować w Polsce powyżej 100 zł, a w dodatku jakość wydań na naszym rynku to często ogromne rozczarowanie.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nawet w iTunes koszt jednego filmu na własność to mniej więcej tyle samo, co abonament Netflix ze wsparciem 4K na miesiąc...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA