REKLAMA

World of Tanks z trybem gry jednoosobowej. Twórcy przykładają uwagę do szczegółów

Nowy, jednoosobowy tryb rozgrywki nazywać się będzie „War Stories” i pojawi się na konsolach już 22 sierpnia. Pecetowcy tym razem muszą obejść się smakiem. Albo kupić konsolę.

17.08.2017 17.20
world of tanks war stories
REKLAMA
REKLAMA

Nowy tryb jednoosobowy i pojedyncze epizody, stworzone z myślą o grze w kooperacji odtwarzać będą najważniejsze wydarzenia historyczne, historie alternatywne oraz fikcyjne scenariusze. Cały dodatek „War Stories” będzie w pełni darmowy. Szkoda tylko, że nie pojawi się na pecetach.

World of Tanks War Stories: od Drugiej Wojny Światowej po Kryzys Kubański.

Nowy tryb dla pojedynczego gracza zawiera dwie kampanie składające się z 3 rozdziałów każda. Brothers in Armour koncentruje się na armii czerwonej walczącej na froncie wschodnim w czołgach Sherman i jest wprowadzeniem w rozgrywkę dla nowych graczy.

world of tanks war stories class="wp-image-584769"

Flashpoint Berlin opowiada losy brytyjskiego czołgisty starającego się przedostać przez blokadę Berlina w czasach Zimnej Wojny. W niedalekiej przyszłości planowane są dwie następne historie z III Rzeszą prowadzącą inwazję na Wielka Brytanię oraz walkę o przetrwanie ludzkości w alternatywnym zakończeniu kryzysu kubańskiego.

Nowy tryb będzie miał też świetną oprawę audiowizualną.

world of tanks war stories class="wp-image-584771"
Ewington, Holden i Timson dali pokaz swoich umiejętności m.in w komiksie World of Tanks: Roll Out

Oprócz samej rozgrywki, historie z dodatku War Stories przedstawiane będą graczom w formie animowanych komiksów autorstwa Andi Ewingtona z ilustracjami PJ Holdena i Matt Timsona. Możecie zresztą kojarzyć ich poprzednie serie o Dark Souls II, Just Cause 3, Terminatorze i RoboCopie. Zespół ten tworzył też komiks World of Tanks: Roll Out, który powstał dzięki współpracy Wargaming z wydawnictwem Dark Horse.

Oprawę dźwiękową zapewnia z kolei nie kto inny, niż Inon Zur. Zur to ekspert od ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych, nominowany do nagród BAFTA (m.in. Fallout 3, Fallout 4, Dragon Age: Origins, Dragon Age 2, Crysis). Artysta dodatkowo odbywał swoją służbę wojskową, jako czołgista.

Szkoda tylko, że War Stories nie pojawią się na pecetach.

Kampanie dla pojedynczego gracza dostępne będą dla konsol Sony i Microsoftu. Platformy Xbox 360, Xbox One, Xbox One S i PlayStation 4 otrzymają wersję w rozdzielczości Full HD. Wersja 4K pojawi się natomiast na konsolach Xbox One X i PlayStation 4 Pro.

REKLAMA

Pecetowcy muszą obejść się smakiem. Przynajmniej na razie. Wargaming w końcu może wydać ten dodatek na komputery PC w późniejszym terminie. Do tego czasu zawsze można przesiąść się na konkurencyjną produkcję War Thunder  (PC i PS4), w której od początku dostępny był tryb dla pojedynczego gracza. Nie jest on zapewne tak epicki, jak War Stories, no ale, jak się nie ma, co się lubi…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA