REKLAMA

Bez dwóch zdań. iPhone 8 będzie najlepszym iPhone'em w historii

Nowe informacje na temat iPhone'a 8 pojawiają się niemal codziennie. Nadal trwają też analizy oprogramowania głośnika HomePod. Równolegle przez media przetaczają się kolejne przecieki, domysły i prognozy.

10.08.2017 10.34
iPhone - wybrałam i nie żałuję
REKLAMA
REKLAMA

Kto by pomyślał, że oprogramowanie głośnika HomePod stanie się kopalnią informacji na temat nowego iPhone'a 8? Śledztwo w tej sprawie trwa. Pojawiają się nowe wątki, a wcześniejsze zostają rozwinięte.

Pod koniec lipca jeden z deweloperów opisał na Twitterze swoje odkrycia dotyczące iPhone'a 8. Na podstawie szkiców zaszytych w oprogramowaniu, potwierdził wcześniejsze przecieki dotyczące wyglądu smartfonu, przede wszystkim te o prawie bezramkowej konstrukcji przedniego panelu. Dziś już nikt w branży chyba nie wątpi, że iPhone 8 będzie wyglądał mniej więcej tak, jak model w środku na poniższym obrazku.

 class="wp-image-574639"

Jak będzie działał przycisk Home w iPhonie 8?

Grafiki wymuszają dyskusję nad tym, jaki będzie nowy przycisk Home, gdzie (i czy w ogóle) umieszczony będzie czytnik linii papilarnych Touch ID. Oprogramowanie HomePoda, pośrednio na niektóre z tych pytań odpowiada.

Steve Troughton Smith już kilkanaście dni temu zauważył, że nowy Home występuje w oprogramowaniu pod nazwą home indicator i wysnuł hipotezę, że może być on obszarem roboczym na ekranie, działającym w różnych kontekstach.

Co to znaczy? Deweloper twierdzi, że nowy Home może mieć różne rozmiary, ale też zostać ukryty. Być może autoukrywanie będzie działać podobnie, jak teraz dzieje się to w Safari, gdy dolna belka z przyciskami udostępniania, zakładek czy zmiany karty ukrywa się, gdy przesuwamy stronę. Inną analogią może być ukrywane elementy sterowania podczas oglądania wideo.

iPhone 8 będzie miał funkcję rozpoznawania twarzy.

To również wiemy już z wcześniejszej analizy oprogramowania HomePoda, dokonanej przez deweloperów. Teraz jeden z nich odkrył, że funkcja rozpoznawania twarzy posłuży do uwierzytelniania płatności przez Apple Pay. Wiele  wskazuje na to, że do zatwierdzanie transakcji będziemy mogli użyć, zabrzmi to bardzo dziwnie, wielu twarzy.

To nie koniec. Rozpoznawania twarzy ma działać również wtedy, gdy telefon leży na stole. Nie trzeba go będzie podnosić do góry, by ekran się odblokował. To logiczne i potrzebne. Każdorazowe unoszenie telefonu na wysokość głowy stawiałoby wygodę korzystania tej funkcji pod znakiem zapytania.

iPhone 8 będzie najlepszym iPhone'em w historii.

Wiele na to wskazuje, choć można zakpić, że każdy nowy iPhone jest najlepszym smartfonem Apple w historii, bo niesie kolejne udogodnienia. Zmiany i nowości będą mniejsze i większe. Jedną z interesujących drobnostek ma być natywne skalowanie interfejsu @3x.

Apple wchodzi też na poważnie w świat rozszerzonej rzeczywistości. W tym kontekście nie dziwi informacja o tym, że firma zamówiła w firmie Lumentum diody laserowe o wartości 200 mln dolarów. Chodzi o półprzewodnikowe diody vertical cavity surface emitting laser (w skrócie VCSEL). Technologia stosowana jest między innymi w myszkach komputerowych i drukarkach. Prawdopodobnie zostanie też zastosowana w nowym iPhonie i ma to związek z AR.

REKLAMA

Według prognoz Loup Ventures, Apple może sprzedać jeszcze w tym roku 55 mln iPhone'ów wyposażonych w lasery VCSEL i 160 mln w roku następnym. Interesujący w tej prognozie jest podział, zgodnie z którym firma z Cupertino wypuści na rynek w przyszłym roku łącznie 239 milionów iPhone'ów, a 67 proc. będą stanowić smartfony z laserami VCSEL. Koszt jednej diody laserowej firma szacuje na 6 - 7 dolarów.

To nie koniec informacji o iPhonie 8. Czekamy na kolejne odkrycia na podstawie wypuszczonego przez firmę oprogramowania. Niewątpliwie wkrótce pojawią się też kolejne przecieki. iPhone 8 to najbardziej oczekiwane w tym roku urządzenie na rynku elektroniki konsumenckiej. Dlatego będziemy informować o kolejnych nowościach z nim związanych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA