REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung nadal wierzy w telefony z klapką, ale… nie na taką klapkę czekamy

Czy targi IFA będą stały u Samsunga pod znakiem smartfonów z klapką? Właśnie wyciekł nowy model, ale wszyscy czekamy na prawdziwy przełom, czyli Galaxy X.

31.07.2017
20:58
Oto nowy smartfon Samsunga z klapką. A gdzie Galaxy X?
REKLAMA
REKLAMA

Czasy telefonów z klapką mogą wrócić za sprawą Samsunga. Są szanse, że, na wrześniowych targach IFA możemy zobaczyć więcej niż jedno takie urządzenie.

Smartfon z klapką dla tradycjonalistów.

Samsung SM-G9298 to kodowa nazwa nadchodzącego smartfona, który ma przed nami coraz mniej tajemnic. Właśnie poznaliśmy jego wygląd oraz specyfikację.

 class="wp-image-581518"

Urządzenie będzie rozkładanym smartfonem, w którym ekran będzie miał przekątną 4,2 cala i rozdzielczość Full HD. Jeśli przyjrzymy się renderom, możemy zobaczyć, że zewnętrzna część smartfona przypomina ekran. Może to sugerować, że część z ekranem będzie można obrócić o 180 stopni. Z drugiej strony, w smartfonie Galaxy Folder 2 zewnętrzna część wygląda podobnie i jest to prostu obudową wykończoną w sposób, który przypomina ekran.

Tegoroczny Samsung Galaxy Folder 2 class="wp-image-581519"
Tegoroczny Samsung Galaxy Folder 2

Nowy smartfon nie będzie urządzeniem z najwyższej półki, chociażby z uwagi na fakt, że będzie działać pod kontrolą nie najnowszego Androida 6.0. Sercem będzie ubiegłoroczny procesor Qualcomm Snapdragon 821 wspierany przez 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna będzie miała pojemność 64 GB. Akumulator ma mieć 2300 mAh.

Główny aparat o rozdzielczości 12 MP znajdzie się na tylnej ściance, a tuż pod nim zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych. Ten element wygląda na bardzo wąski, a więc najpewniej nie będzie możliwości skorzystania z niego bez jednoczesnego dotknięcia obiektywu palcem. Przednia kamera ma mieć rozdzielczość 5 MP.

Jeśli spojrzymy do kalendarza i sprawdzimy daty nadchodzących premier mobilnych, szybko okaże się, że 2017 rok jest wyjątkowy.

Apple będzie świętować dziesięciolecie iPhone’a dodatkowym modelem wypuszczonym zupełnie poza standardowym cyklem wydawniczym. Możemy spodziewać się premiery standardowych modeli 7s i 7s Plus we wrześniu, ale jubileuszowy iPhone ma mieć premierę nieco później.

Co na to Samsung? Wiemy, że Galaxy Note 8 zadebiutuje pod koniec sierpnia. Czy na tym skończą się głośne premiery Koreańczyków? Sądzę, że nie. Skoro Apple planuje dodatkowe uderzenie, Samsung nie powinien pozostać dłużny.

Rozkładane smartfony mają szansę odżyć, ale nie za sprawą SM-G9298. Samsungu, czekamy na Galaxy X!

 class="wp-image-527771"
Samsung Galaxy X - źródło: galaxyclub.nl
 class="wp-image-527768"
Samsung Galaxy X - źródło: galaxyclub.nl

Już od ponad roku powracają plotki o nadchodzącym Samsungu Galaxy X, czyli rozkładanym smartfonie na miarę 2017 roku. Galaxy X miałby otworzyć nową linię produktów wyposażonych w elastyczne, zginane ekrany.

Pod koniec ubiegłego roku zobaczyliśmy, jak taki smartfon może wyglądać. Co więcej, już od 2014 roku Samsung chwali się technologią zwijanych, elastycznych i składanych ekranów. Na razie tylko w formie prototypów, ale jeśli ma nadejść idealny czas na premierę takiego ekranu, może nią być końcówka 2017 roku.

REKLAMA

Samsung Galaxy X mógłby być dla Koreańczyków nowym rozdaniem, tak jak iPhone 8 (iPhone X? Po prostu iPhone?) ma być nowym rozdaniem dla Apple’a. To właśnie X jest składanym modelem, na który czekam. Mam wielką nadzieję, że zobaczę go już w tym roku, być można na wrześniowych targach IFA.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA