REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Galaxy Note 8 bez tajemnic. Tak wygląda nowy smartfon Samsunga

Właśnie wyciekły nowe rendery przedstawiające Samsunga Galaxy Note 8. Nadchodzący smartfon prezentuje się na nich pięknie.

21.07.2017
18:05
Samsung Galaxy Note 8 cena
REKLAMA
REKLAMA

Premiera Samsunga Galaxy Note 8 odbędzie się 23 sierpnia, ale najpewniej już teraz poznaliśmy wygląd tego urządzenia. Serwis BGR opublikował rendery, które rzekomo wyciekły z firmy produkującej… etui na smartfony. Nie są to oficjalne materiały marketingowe Samsunga, tylko wewnętrzne materiały producenta akcesoriów.

Rendery potwierdzają dotychczasowe przecieki o wyglądzie urządzenia, a także pokrywają się z grafiką Samsunga, na której producent zaprasza na premierę Note’a 8.

Samsung Galaxy Note 8 będzie wyglądał jak większy brat Galaxy S8 Plus.

samsung galaxy note 8  class="wp-image-579625"

Według udostępnionych materiałów, Samsung Galaxy Note 8 będzie kontynuował nowe wzornictwo Koreańczyków. Na froncie znajdziemy ekran Infinity, który będzie miał zakrzywione krawędzie boczne i zaokrąglone rogi. Note 8 przypomina Galaxy S8, ale jednocześnie jest od niego nieco bardziej surowy, z uwagi ma mniejsze zaokrąglenia obudowy. Podobna sytuacja miała miejsce przy poprzedniej generacji smartfonów Samsunga.

Według wcześniejszych przecieków ekran Super AMOLED ma mieć rozdzielczość 6,3 cala (proporcje 18.5:9) i rozdzielczość 4K.

Tylny panel będzie pokryty szkłem, ale najważniejszym elementem będzie nowy aparat.

samsung galaxy note 8  class="wp-image-579626"

Galaxy Note 8 ma być pierwszym smartfonem Samsunga wyposażonym w podwójny obiektyw. Matryca mają mieć po 12 megapikseli, ale nie wiemy nic o obiektywach. Według wcześniejszych przecieków, dodatkowy obiektyw ma być przeznaczony do trybu portretowego.

Jak można zauważyć, czytnik linii papilarnych znajdzie się obok obiektywów, czyli podobnie jak w Galaxy S8 i S8 Plus. W większym z tych modeli obsługa czytnika była bardzo niewygodna, z uwagi na fakt, że znajdował się on nieco za wysoko. Wygląda na to, że w Galaxy Note 8 czytnik będzie jeszcze wyżej, co nie wróży nic dobrego. Przekonamy się o tym, kiedy w końcu weźmiemy ten smartfon do ręki.

Na bocznych ściankach nie ma niespodzianek. Samsung prawdopodobnie nie zrezygnuje z Bixby.

samsung galaxy note 8 class="wp-image-579628"

Widać jeden dodatkowy przycisk, który prawdopodobnie będzie przeznaczony do obsługi asystenta Bixby. Na dolnej ściance widać też miejsce do schowania najważniejszego wyróżnika serii Note, czyli rysika.

Czekamy do 23 sierpnia!

 class="wp-image-579629"
REKLAMA

Premiera Samsunga Galaxy Note 8 ma się odbyć 23 sierpnia. Przekonamy się wtedy, czy potwierdzi się wygląd, a także zapowiadane parametry: 6 GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 835/Exynos 8895, akumulator o pojemności 3300 mAh i nowsza wersja rysika S Pen.

Na razie nie wiemy nic o cenie tego urządzenia, ale spodziewam się, że będzie bardzo, bardzo drogo. Pamiętajmy, że jubileuszowy iPhone ma - według przecieków - kosztować 1100 dol. bez uwzględnionego podatku. Galaxy Note 8 nie będzie bezpośrednim konkurentem iPhone’a 8, ale oba urządzenia będą sztandarowymi, najdroższymi smartfonami. Skoro Apple zamierza mocno podbić cenę, podejrzewam, że Samsung też nie będzie miał ku temu oporów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA