REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sega Forever będzie hitem. Sonic i inne kultowe gry Segi w darmowej kolekcji dla Androida oraz iOS

Sega, upadły producent konsol działający dzisiaj jako wydawca gier wideo, przedstawił kapitalną inicjatywę dla Androida oraz iOS. Nie mogę się doczekać polskiej premiery Sega Forever.

21.06.2017
19:41
Sega Forever będzie hitem. Sonic i inne gry Segi w darmowej kolekcji
REKLAMA
REKLAMA

Czytelnicy Spider’s Web mogą wiedzieć, że jestem wielkim fanem konsol Segi. Zwłaszcza Dreamcasta - ostatniej platformy do gier Japończyków wydanej przed tym, jak PlayStation 2 zjadło ich na światowym rynku. Doprowadziło to do przemiany Segi w dystrybutora gier wideo. Co ciekawe, za upadek Dreamcasta odpowiada osoba, która dziwnym trafem zaraz potem przeniosła się do dywizji Microsoftu zajmującej się Xboksem.

Sega posiada wspaniałą spuściznę, którą postanawia wykorzystać w kapitalny sposób, za pomocą kolekcji Sega Forever.

Sega Forever to hub dla Androida oraz iOS, który stanowi agregator kultowych gier Segi z okresu świetności oraz wielkiej rozpoznawalności firmy. Na smartfonach i tabletach będziemy mieli okazję zagrać w hity Segi z rozmaitych przedziałów czasowych. W kolekcji Sega Forever pojawią się gry z Master System, Genesis/Mega Drive, a nawet wcześniej wspomnianego Dreamcasta.

 class="wp-image-572963"

Teraz najlepsze - stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych program Sega Forever jest darmowy. Nie spieszyłbym się jednak z przesadną ekscytacją. O ile poszczególne gry pobierzemy bez dodatkowych opłat, tak pojawią się w nich mikro-transakcje. Darmowa rozgrywka będzie możliwa, lecz tylko przy akompaniamencie inwazyjnych reklam. Jeżeli zechcemy się ich pozbyć, zapłacimy po 2 euro od każdej gry zgromadzonej w ramach kolekcji.

Katalog Sega Forever ma się systematycznie powiększać. Na start przygotowano pięć klasyków, ale z każdym miesiącem biblioteka będzie uzupełniana o kolejną produkcję. Początkowo zagramy w:

  • Sonic the Hedgehog - pierwsza gra platformowa z niebieskim jeżem, która zadebiutowała w 1991 roku na konsoli Sega Genesis.
  • Phantasy Star II - największa konsolowa gra cRPG całego 1989 roku, wykorzystująca nowy, 6-bitowy kartridż.
  • Altered Beast - gra z podgatunku beat em up, polegająca na walce z hordą przeciwników wyłaniających się z prawej strony ekranu.
  • Kid Chameleon - kolorowa gra platformowa z 1992 roku, która pierwotnie ukazała się na konsolę Sega Genesis.
  • Comix Zone - kolejny tytuł z podgatunku beat em up, z narracją stylizowaną na interaktywny komiks.

Sega Forever wprowadzi do gier kilka usprawnień, jak na przykład wsparcie dla fizycznych kontrolerów.

 class="wp-image-572962"
REKLAMA

Jeżeli posiadacie bezprzewodowego pada kompatybilnego z Androidem lub iOS, będziecie mogli użyć go podczas rozgrywki. Do tego gry zostaną poszerzone o coś, co w bardzo wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku dopiero raczkowało - stany zapisu. Dla prawdziwych retro-maniaków przygotowano też sytem rankingowy, zachęcający do rywalizacji o jak najlepszy wynik. Ten będzie potem widoczny dla pozostałych graczy.

Jest tylko jedno „ale” - oferta Sega Forever wciąż nie jest dostępna na terytorium Polski. Chociaż poszczególne gry znajdują się już w Google Play oraz iTunes App Store, w momencie pisania tej wiadomości wciąż nie mogę pobrać ich do pamięci swojego iPhone’a. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy ulegnie szybkiej zmianie. Skontaktowałem się w tej sprawie z europejskim oddziałem Segi, lecz wciąż nie dostałem żadnej odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA