REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Takiej współpracy jeszcze nie było. Mobile Vikings łączy siły... z dostawcą internetu światłowodowego

Ruszyła bardzo niecodzienna współpraca. Mobile Vikings łączy siły z Moico, dostawcą internetu światłowodowego, telewizji i telefonu. Na czym będzie polegać i jakich profitów mogą spodziewać się klienci?

01.06.2017
16:59
Mobile Vikings - Runvikings
REKLAMA

Mobile Vikings łączy siły z wrocławską firmą Moico, co jest pierwszym w Polsce przypadkiem współpracy między mobilnym operatorem komórkowym i dostawcą internetu światłowodowego. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, celem jest stworzenie usługi obejmującej internet mobilny, światłowodowy, telefon na kartę i telewizję.

REKLAMA

Co zyska klient na współpracy Mobile Vikings i Moico?

Obecnie korzyść jest tylko jedna. Klienci Mobile Vikings mogą przez miesiąc, bez żadnych opłat, korzystać z internetu światłowodowego, telefonu stacjonarnego i telewizji cyfrowej od Moico. Analogicznie działa to w drugą stronę: klienci Moico mogą przez 31 dni korzystać za darmo z usług Mobile Vikings.

Dowiedziałem się, że jest planowana głębsza integracja, ale na razie szczegóły nie są ujawniane.

„W ramach kolejnych działań zaproponujemy naszym klientom rozwiązanie, które pozwoli im łączyć nasze oferty w wygodny i kompleksowy sposób” - mówi Maciej Grzelak, Partnership Manager w Mobile Vikings.

Co sprawiło, że firmy postanowiły połączyć siły?

Z oficjalnych materiałów dowiadujemy się, że firmy mają podobne podejście do biznesu, czyli brak umów terminowych i ograniczeń pakietowych. Okazuje się jednak, że obie firmy mają swoje siedziby we Wrocławiu.

Niestety dla większości klientów ta informacja jest kluczowa, bowiem Moico jest lokalnym dostawcą telewizji i internetu działającym obecnie tylko na terenie Wrocławia. Dowiedziałem się jednak, że są plany ekspansji, ale ponownie nie znamy żadnych konkretów:

Będziemy dostępni wszędzie tam gdzie jest obecnie dostępne MOICO, a już niebawem ich oferta nie będzie ograniczała się tylko do Wrocławia. W planach jest rozwój sieci w innych dużych miastach i regionach naszego kraju, tam gdzie w tym momencie są już Vikingowie.

Współpraca wirtualnego operatora z dostawcą internetu i telewizji to bardzo nietypowy ruch.

Mobile Vikings rozpoczyna współpracę z dostawcą internetu światłowodowego i telewizji class="wp-image-568482"

MVNO kojarzą się z prostą ofertą i (przeważnie) z brakiem zobowiązań, co sprawia, że grupą docelową takich operatorów są osoby młode. Inaczej jest z dostawcami internetu i telewizji, którzy kierują swoje usługi raczej do starszego, ustatkowanego grona odbiorców.

Zapytałem Mobile Viking o to, czy nie boją się, że po ogłoszeniu współpracy oferta stanie się mniej przejrzysta i mniej atrakcyjna dla młodych odbiorców. Oto odpowiedź:

„Zależy nam na tym, żeby oferta pozostała przede wszystkim prosta i przejrzysta, ale jeśli dodatkowo możemy zaproponować Vikingom coś wyjątkowego, to dlaczego mamy tego nie robić? Brak kruczków to zdecydowanie nasza domena i nie wyobrażamy sobie, żeby coś w tym temacie miało się zmienić niezależnie od tego z kim będziemy współpracować.”

REKLAMA

Na polskim rynku jest to pierwszy ruch wirtualnego operatora po tym, jak Orange ogłosił darmowy roaming za granicą. Konsekwencje tego ruchu mogą mieć ogromny wpływ na cały polski rynek telekomów. Co więcej, jest to też bardzo niewygodny ruch dla operatorów wirtualnych.

Może się okazać, że Mobile Vikings rozpoczyna szerszy trend budowania współpracy z innymi dostawcami. Okaże się to w najbliższych miesiącach. Póki co wrocławscy klienci Mobile Vikings mają bardzo przyjemny bonus.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA