REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czym różni się Honor 9 od Huawei P10? Przede wszystkim ceną

Czym różni się Honor 9 od Huawei P10? W wielkim skrócie: praktycznie niczym. I jest to doskonała wiadomość. Oznacza ona, że jeden z najlepszych smartfonów tego roku będzie dostępny w bardzo niskiej cenie. Przynajmniej za naszą zachodnią granicą. 

27.06.2017
15:00
Czym różni się Honor 9 od Huawei P10? Przede wszystkim ceną
REKLAMA
REKLAMA

Osobom mniej zorientowanym w rynku smartfonów można przypomnieć, czym jest Honor. Pod tą należącą do Huaweia marką pojawiają się tańsze wersje urządzeń sygnowanych brandem Huawei. Jednak „tańsze” w tym przypadku nie oznacza „gorsze”. Bardzo często smartfony Honor są równie dobre lub nawet lepsze od modeli dostępnych pod bardziej znaną marką. Chcecie przykładów? Proszę bardzo! Standardowa wersja zeszłorocznego Huaweia P9 była wyposażona w 3 GB RAM. Z kolei wszystkie warianty Honor 8 miały 4 GB RAM.

 class="wp-image-574270"
Honor 9

Oprócz tego Honor 8 w mojej opinii był znacznie ładniejszy od modelu P9. Kilkanaście spoczywających na sobie tafli szkła pięknie załamywało światło, zwłaszcza w przypadku Honora 8 w wersji szafirowej. O znikomych różnicach między smartfonami Huawei oraz Honor świadczy też fakt, że niektóre modele pojawiają się na różnych rynkach pod innymi markami. Na przykład Huawei P9 Lite 2017 w Skandynawii nosi nazwę Honor 8 Youth Edition.

Różnice między Honor P9 oraz Huawei P10 są kosmetyczne.

Oba telefony mają niemal taką samą specyfikację, czego dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu. Honor 9 ma tylko wyświetlacz o przekątnej 5,15” zamiast 5,1”. Dodatkowo Huawei P10 w każdej wersji ma 4 GB RAM, zaś Honor 9 jest dostępny w wariantach z 4 oraz 6 GB RAM. Honor 9 ma też aparaty pozbawione logo Leica, ale nie powinno to nikomu przeszkadzać, skoro jeden z nich jest monochromatyczny i oferuje praktycznie te same funkcje. Szkoda tylko, że w nowym Honorze zabrakło optycznej stabilizacji obrazu, która jest dostępna w sztandarowym sprzęcie Huaweia.

Tak naprawdę największą różnicą między tymi modelami jest zastosowana obudowa. Huawei P10 to urządzenie poważne, zamknięte w aluminiowej bryle. Honor 9 to szklane dzieło sztuki, które spodoba się bardziej innemu typowi użytkownika. W mojej opinii to właśnie Honor 9 jest ładniejszym smartfonem. Należy jednak pamiętać o tym, że szklana obudowa jest nie tylko bardziej urokliwa, ale też znacznie bardziej podatna na wszystkie upadki.

 class="wp-image-547473"
Huawei P10

Najważniejsze jednak jest, że Honor 9 jest znacznie tańszy od Huawei P10. Sugerowana cena sztandarowego smartfonu Huawei zaczynała się od 649 euro lub 2699 zł. Dla porównania, Honor 9 oficjalnie kosztuje 449 euro. Oznacza to, że jego cena w krajach Europy zachodniej wyniesie zaledwie 1900 zł. W Polsce Honor 9 też powinien kosztować 1899-1949 zł, ale niestety zapłacimy za niego aż 2199 zł.

Jakby tego było mało, w należącym do Huaweia sklepie VMall.eu trwa obecnie promocja, w ramach której można kupić smartfon Honor 9 za 429 euro, otrzymać 30 euro zwrotu i gratis otrzymać opaskę sportową Honor Band 3. Oznacza to, że Niemcy za smartfon z atrakcyjnym akcesorium będą musieli zapłacić niecałe 1700 zł, czyli o 500 zł mniej niż w Polsce za samo urządzenie.

Sprowadzony z zagranicy Honor 9 może być sztandarowym smartfonem o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Pod względem opłacalności konkuruje nawet z modelem Xiaomi Mi6, który nie jest oficjalnie dystrybuowany w Polsce. Co więcej, może okazać się od niego tańszy, ponieważ do Xiaomi Mi6 zamawianego z Chin może być doliczony VAT, realny też jest problem braku gwarancji na ten smartfon. Dlatego użytkownicy oczekujący od urządzenia mobilnego najlepszej możliwej jakości wykonania, wysokiej wydajności, niskiej ceny oraz dostępnej obsługi serwisowej powinni poważnie rozważyć kupno Honora 9, ale z niemieckiej dystrybucji. Można też kilka tygodni poczekać z jego kupnem. Wówczas także lokalna cena Honora 9 powinna się urealnić i spaść do zachodniego poziomu. W przeszłości taka historia powtarzała się już wielokrotnie.

REKLAMA

O tym, czy warto kupić Honora 9, przekonamy się po dokładnym przetestowaniu tego telefonu. Jeżeli jednak już dziś jesteście tego ciekawi, po prostu przeczytajcie lub obejrzyjcie moją recenzję Huaweia P10. W końcu, jak wspominałem na początku tekstu, Honor 9 w bardzo dużej mierze jest jego kopią.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA