REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Tak wygląda klip Super slow-motion nagrany Sony Xperią XZ Premium przez 120 dziennikarzy

120 dziennikarzy z całej Europy nagrało jeden klip promocyjny Sony Xperii XZ Premium w Super slow-motion. Zobacz, jak wyszedł.

11.05.2017
13:19
sony xperia xz premium
REKLAMA
REKLAMA

W kwietniu miałem okazję wziąć udział w kapitalnym projekcie Sony realizowanym w Lizbonie. Firma zaprosiła 120 dziennikarzy z całej Europy i pokazała swój najnowszy smartfon, czyli Xperię XZ Premium. Miałem okazję przyjrzeć jej się z bliska.

W tym miejscu większość wydarzeń branżowych się kończy, ale w przypadku Sony był to dopiero początek. Zaproszeni goście mieli bowiem jeden wspólny cel do zrealizowania. Podczas wyjazdu nagrywaliśmy przy użyciu Sony Xperii XZ Premium ujęcia w trybie Super slow-motion, które następnie zostały złożone w jeden końcowy film przez reżysera Chrisa Cairnsa.

sony xperia xz premium class="wp-image-563668"

Większość zaproszonych osób to dziennikarze technologiczni, którzy niekoniecznie są związani z tworzeniem wideo. To właśnie dzięki temu cała koncepcja na klip jest wyjątkowa. Wyspecjalizowany zespół filmowców stworzyłby prawdopodobnie lepszy efekt, ale nagranie straciłoby wtedy swoją autentyczność.

W Lizbonie nagrywaliśmy w czterech trzydziestoosobowych grupach. Sony zorganizowało cztery różne scenerie z wykorzystaniem ciekawej scenografii, w tym pyłu na talerzach perkusyjnych, kolorowych piłeczek, czy ram z szybami, które rozbijała zatrudniona aktorka. Ciekawostka - szyby były zrobione z cukru, co jest zabiegiem często stosowanym w kinie.

Zobaczcie sami, jak wyszedł klip nagrany wyłącznie przy użyciu nowych Xperii.

Film jest przede wszystkim bardzo autentyczny. Znajdziemy w nim zarówno kadrowe perełki, jak i nieco bardziej przypadkowe ujęcia. Dzięki temu widać, że klip nagrali prawdziwi użytkownicy, z których większość po raz pierwszy miała okazję trzymać w dłoniach Sony Xperię XZ Premium.

Dla mnie jako uczestnika, projekt Sony jest absolutnie wyjątkowy i naprawdę ciekawy, właśnie przez tę autentyczność nagrań.

Moją relację z nagrań możecie zobaczyć poniżej. Film zawiera również pierwsze wrażenia dotyczące Xperii XZ Premium.

Sam tryb Super slow-motion robi ogromne wrażenie i pozwala zobaczyć gołym okiem coś, czego na co dzień nie dostrzegamy. Sony Xperia XZ Premium potrafi nagrywać w 960 kl/s, po czym obraz jest odtwarzany z szybkością 30 kl/s, co daje spowolnienie o zawrotnej krotności 32x. To czterokrotnie większe spowolnienie, niż są wstanie zarejestrować sztandarowe smartfony innych firm.

Dla osób, które lubią bawić się aparatem smartfona - zwłaszcza w trybie wideo - to unikatowa możliwość. Dotychczas poziom 960–1000 kl/s był prawdziwą rzadkością wśród jakichkolwiek aparatów na rynku. Wśród konsumenckich rozwiązań takie możliwości mają tylko kompakty Sony serii RX100 i RX10. Teraz ta sama technologia została przeniesiona na półkę smartfonów.

REKLAMA
sony xperia xz premium class="wp-image-563667"

Co ciekawe, identyczny aparat Motion Eye znany z Xperii XZ Premium będzie dostępny także w innym smartfonie, a mianowicie w Xperii XZs, która nie będzie jednak sprzedawana na rynku polskim. Z kolei Polacy mogą już zamówić Xperię XZ Premium w przedsprzedaży. Zestawy przedsprzedażowe ze słuchawkami Sony MDR–100ABN rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Dostajemy od was informacje, że w wielu sklepach zestawy zostały wykupione już 8 maja, czyli w dniu rozpoczęcia przedsprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA