REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zmiany w cennikach roamingu. Ile zapłacimy w Mobile Vikings, Virgin Mobile i a2mobile?

Wczoraj przyjrzeliśmy się nowym cenniku roamingu wśród czterech polskich operatorów infrastrukturalnych. Dzisiaj sprawdzamy, ile kosztuje roaming w przypadku telekomów działających w modelu MVNO takich jak Mobile Vikings, Virgin Mobile i a2mobile.

16.05.2017
18:21
darmowy roaming mvno
REKLAMA
REKLAMA

Darmowy roaming bez żadnych kruczków to dla większości użytkowników na razie tylko mrzonka. Orange jako jedyna polska sieć zaproponowała swoim klientom darmowy roaming na terenie Unii Europejskiej (oraz jak często podają dodatkowo operatorzy trzech innych państw: Norwegii, Islandii i Lichtensteinu).

W przypadku pozostałych sieci zmieniono cenniki i ustalono dla wybranych ofert pulę minut, wiadomości i transferu danych, jakie można wykorzystać przez rok poza granicami kraju. Dotyczy to nie tylko sieci Play, T-Mobile i Plus, ale również operatorów MVNO.

Roaming w Mobile Vikings po 15 czerwca 2017 roku.

Mobile Vikings ogłosiło nowe opłaty za usługi telekomunikacyjne w roamingu. Od teraz za wykonanie minuty połączenia będzie się płacić 0,19 zł. Odebranie minuty połączenia to koszt 0,05 zł. Wysłanie jednego SMS-a kosztuje 0,09 zł, a MMS-a - 0,10 zł. Internet rozliczany będzie z cennika 0,04 zł za 1 MB transmisji danych. Co miłe, nie zabraknie też puli usług do wykorzystania poza granicami kraju: 220 minut i 960 MB na rok.

Roaming w Virgin Mobile po 15 czerwca 2017 roku.

W przypadku sieci Virgin Mobile również nastąpiły zmiany. Koszt wiadomości SMS to 0,09 zł w abonamencie i 0,06 zł w przypadku prepaid. Cena za minutę połączenia wychodzącego to 0,29 zł w abonamencie i 0,19 zł w taryfie Virgin Mobile na kartę. Odebranie połączenia to koszt 0,05 zł za minutę niezależnie od wybranej oferty.

W przypadku taryf prepaid #ChcęWszystko cennik rozmów i SMS jest taki, jak w przypadku abonamentu. Pula połączeń przychodzących do wykorzystania na każdy rok ustalona została na poziomie 150 minut w przypadku abonamentu i 120 minut dla usług na kartę. Internet rozliczany jest wedle cennika 0,12 zł za 1 MB transmisji danych, ale trzeba pamiętać o... lejku 32 kbps.

Roaming w a2mobile po 15 czerwca 2017 roku.

Zmiany ogłosił również operator MVNO o nazwie A2 Mobile. W tym przypadku cennik prezentuje się następująco:

REKLAMA
  • minuta połączenia wychodzącego - 0,18 zł;
  • minuta połączenia odebranego - 0,05 zł;
  • wysłanie wiadomości SMS/MMS - 0,18 zł;
  • 1 MB transmisji danych - 0,18 zł.

Nie zabraknie też puli usług do wykorzystania przez rok. W przypadku a2mobile będzie to 120 minut odebranych połączeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA