REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tania hybryda, klawiatura dla graczy i smartwatch już dziś trafią do sklepów Biedronka

Już dziś do sklepów Biedronka trafia kilka ciekawych urządzeń. Są to inteligentny zegarek Hykker Chrono 2, klawiatura dla graczy Hykker X Range oraz hybryda Kiano Intelect X3 HD. Dwa z tych sprzętów mieliśmy okazję przetestować.

15.05.2017
8:53
Hybryda, klawiatura dla graczy i smartwatch - od dziś w Biedronce!
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy gadżet to inteligentny zegarek Hykker Chrono 2, który kosztuje 159 zł. Miałem okazję testować ten model. Cechuje się on naprawdę dobrą jakością wykonania, stosunkowo ładnym wyglądem oraz płynnie działającym oprogramowaniem. Zastosowano w nim 1,54-calowy ekran IPS o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Jego widoczność w świetle słonecznym jest jednak zaledwie wystarczająca.

Nie da się też narzekać na sporą liczbę funkcji oraz czas pracy bez ładowania wynoszący dwa dni. Zegarek ten może być nie tylko przedłużeniem telefonu, ale też osobnym urządzeniem służącym do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Niestety mały ekran nie pomaga w pisaniu wiadomości tekstowych, a zapewniania przez niego jakość rozmów nie jest najlepsza. Nie spodobały mi się też funkcje sportowe, takie jak krokomierz i monitorowanie snu, ponieważ należy je włączać i wyłączać ręcznie.

Kolejnym produktem dostępnym w Biedronce jest klawiatura Hykker X Range kosztująca 149 zł. Z recenzji Łukasza Kotkowskiego możemy dowiedzieć się, że sprzęt ten jest wart swojej ceny. Poza podświetleniem nie oferuje ona zbyt wielu unikalnych funkcji, ale pod względem samej przyjemności z grania czy pisania okazuje się lepsza od dowolnej klawiatury membranowej/nożycowej w podobnej cenie. Oferuje możliwości, za które należy zapłacić co najmniej dwa razy więcej.

 class="wp-image-530577"

Jest to sprzęt solidnie wykonany. Został wyposażony w aluminiową podstawę oraz klawisze wykonane z twardego plastiku. Klawiaturze niestety niekiedy zdarza się ślizgać po powierzchni stołu. To jednak drobna wada. Bardziej przeszkadzać może hałas wynikający z zastosowania przycisków Uninbest Blue, które są zamiennikiem przełączników Cherry MX Blue. Mniej zamożna gracze powinni rozważyć kupno tego modelu i wybrać się do sklepów Biedronka.

Komputer hybrydowy Kiano X3 HD

Ostatni ze sprzętów dostępnych w Biedronce to hybryda Kiano Intelect X3 HD. Standardowa cena tego komputera wynosi 599 zł. W sklepach Biedronka będzie on dostępny w cenie 499 zł. Sercem tego komputera jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z8350 współpracujący z 2 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci flash. Sprzęt ten jest też wyposażony w 10-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 punktów oraz moduły Bluetooth oraz Wi-Fi 802.11n. Specyfikacja taka powinna wystarczyć do przeglądania sieci oraz konsumpcji treści.

REKLAMA
 class="wp-image-564337"

Sprzęt ma zainstalowany system operacyjny Windows 10 i może pełnić rolę komputera dzięki dołączonej do zestawu stacji dokującej. Jest ona wyposażona w pełną klawiaturę QWERTY. Nie zabrakło tu też dwóch aparatów o dosyć kiepskiej jakości. Przedni ma rozdzielczość 0,3 Megapiksela, zaś tylny 2,0 Megapiksela. Nie powinniśmy się spodziewać, że zapewnią one szczególnie wysoką jakość obrazu. Niemniej jednak jest to jedna z najtańszych hybryd dostępnych w cenie mniejszej niż 500 zł. Chociażby z tego powodu można rozważyć jej kupno. Może to być świetny sprzęt na wakacyjne wyjazdy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA