REKLAMA

Apple Park z lotu ptaka robi kolosalne wrażenie. Najnowszy film wylądował właśnie na YouTubie

Wyglądający jak statek kosmiczny Apple Park, czyli nowa siedziba najbogatszej firmy świata skrywa coraz mniej tajemnic. Nie trzeba jednak czekać, aż budynek oficjalnie otworzy swoje drzwi dla pracowników, by przyjrzeć się mu z bliska.

30.05.2017 15.50
apple park z drona wideo 4k matthew roberts
REKLAMA

Apple Park to było marzenie Steve'a Jobsa. Projekt realizacji doczeka się dopiero na wiele lat po jego śmierci. Legendarny już założyciel Apple'a planował wybudowanie nowego gmachu swojej firmy, który przyćmiłby biurowce innych korporacji.

REKLAMA
źródło: Matthew Roberts/YouTube, APPLE PARK June 2017 Drone Tour 4K
źródło: Matthew Roberts/YouTube, APPLE PARK June 2017 Drone Tour 4K

Jego wizja w tym roku wreszcie się ziści - Apple Park na ukończeniu.

Trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe w Apple Park. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się proces przeprowadzki wszystkich pracowników. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy zwykli śmiertelnicy będą mogli zwiedzić nowy, futurystyczny budynek. Na szczęście nie oznacza to, że fani firmy zdani są tylko na stare zdjęcia satelitarne i materiały promocyjne Apple'a.

Dzięki rozwojowi technologii każdy z nas może już teraz wirtualnie przyjrzeć się ostatnim pracom wykończeniowym, jakie są prowadzone przy Apple Park. W serwisie YouTube można znaleźć już kilka nagranych z drona filmów w rozdzielczości 4K, które prezentują nowy budynek z zewnątrz. Autorem filmów, które dokumentują postęp prac, jest Matthew Roberts.

Na jego kanał zawitało właśnie zupełnie nowe wideo.

Film o tytule "Apple Park June 2017 Drone Tour 4K" trwa nieco ponad 3 minuty. Widać na nim, że chociaż układanie paneli słonecznych na dachu budynku w kształcie pierścienia już ukończono. Do zakończenia budowy całego obiektu jednak jeszcze pozostało trochę czasu.

Tereny, które docelowo powinny być zazielenione, to jeszcze cały czas jedna wielka piaskownica. Na swoje miejsca przesadzono jednak już pierwsze drzewa - zarówno wewnątrz pierścienia będącego głównym budynkiem, jak i dookoła niego. Wszędzie widać jednak porozstawiane materiały konstrukcyjne, kontenery itp.

źródło: Matthew Roberts/YouTube, APPLE PARK June 2017 Drone Tour 4K
źródło: Matthew Roberts/YouTube, APPLE PARK June 2017 Drone Tour 4K

Na wideo przedstawiono nie tylko okrągły gmach Apple Park, ale też przylegające do niego tereny.

Nie zabrakło kadrów pokazujących audytorium Steve Jobs Theater. To tutaj możne zostać przeprowadzona prezentacja kolejnego iPhone'a. Oprócz tego klip pokazuje inne budynki, które wejdą w skład kompleksu, czyli siedzibę działu R&D, parkingi i centrum fitness dla pracowników firmy.

To, jak idą pracę nad wykończeniem Apple Park, można prześledzić porównując materiał udostępniony dziś z innymi filmami Matthew Robertsa z poprzednich miesięcy. Na jego kanale można zresztą znaleźć też inne materiały nagrane z drona, które robią spore wrażenie.

Teraz pora na aktualizację Apple Maps.

W aplikacji Apple'a z mapami można już przyjrzeć się Parkowi Apple w widoku 3D. Pozwala to patrzeć na cały kompleks z lotu ptaka. Nadal jednak jeśli włączy się tryb satelitarny, widać wyłącznie stare zdjęcia prezentujące Apple Park w trakcie budowy głównego obiektu. Jak widać, po filmach Robertsa, te fotografie są już mocno nieaktualne.

REKLAMA

Apple zapewne przygotuje zupełnie nowe zdjęcia satelitarne Apple Park i okolicznych rejonów, a potem zaktualizuje Apple Maps, ale dopiero gdy nowy kampus zostanie już zazieleniony i oficjalnie oddany do użytku. Przeprowadzka wszystkich pracowników ma potrwać jeszcze wedle planu pół roku... ale znając życie ten termin i tak ulegnie wydłużeniu.

*źródło wszystkich zdjęć: Matthew Roberts/YouTube, APPLE PARK June 2017 Drone Tour 4K

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA