REKLAMA

Marzenie Steve'a Jobsa nabrało już kształtów. Niesamowity "statek kosmiczny" jest prawie gotowy

Wiemy już, kiedy zostanie otwarty nowy campus Apple'a. Firma Tima Cooka jest już niemal gotowa, by zaprosić swoich pracowników do powstającego od lat Apple Park.

23.02.2017 13.44
Otwarcie Apple Park Campus
REKLAMA
REKLAMA

Apple Park to nazwa nowej siedziby producenta iPhone'ów i komputerów Mac. Jego historia sięga początków dekady, kiedy to legendarny CEO firmy złożył w radzie miasta Cupertino plany budowy nowego budynku.

Otwarcie Apple Park Campus class="wp-image-546473"

Campus Apple'a, który wymarzył sobie Steve Jobs, jest szalenie futurystyczny i wyglądem przypomina statek kosmiczny.

Apple Park powstał w dolinie Santa Clara. Zamiast asfaltu będzie tam pełno zieleni, a zasilanie całego obiektu ma odbywać się z wykorzystaniem energii odnawialnej dzięki m.in. panelom solarnym umieszczonym na dachu.

Nowy campus Apple'a jest okrągły i przypomina statek kosmiczny, który wylądował na powierzchni ziemi. Mnóstwo w nim zaokrąglonych szklanych paneli. Apple chwali się, że jeszcze nikt w historii nie użył tylu tak dużych niepłaskich tafli szkła.

Otwarcie Apple Park Campus class="wp-image-546472"

W zamyśle Jobsa w ramach Apple Park miała powstać przestrzeń, w której pracownicy Apple'a będą mogli współpracować i wyzwalać swoją kreatywność. Co prawda legendarny CEO firmy nie dożył otwarcia nowego budynku, ale by uczcić jego wizję w ramach campusu Apple'a uruchomiony zostanie Steve Jobs Theater.

Apple Park, którego budowa kosztowała 5 mld dol. zostanie otwarty dla pracowników już w kwietniu 2017 roku.

Po kilku latach prac pracownicy firmy Apple będą mogli rozpocząć zasiedlanie nowej siedziby firmy już za dwa miesiące. Nie oznacza to jednak, że nowy campus Apple'a zacznie od razu w pełni funkcjonować. Przeniesienie 12 tys. pracowników do Apple Park potrwa... pół roku.

Budowa Apple Park nie została też w pełni ukończona. Jeszcze do lata będą trwały prace nad okolicznymi parkami i budynkami. Steve Jobs Theater zostanie otwarty dla publiki jeszcze w tym roku, ale nie podano dokładnej daty uruchomienia audytorium zdolnego pomieścić 1 tys. osób.

Otwarcie Apple Park Campus class="wp-image-546470"
REKLAMA

Na terenie Apple Park nie zabraknie też przestrzeni dla odwiedzających siedzibę firmy, w której znajdzie się jeden z ikonicznych sklepów Apple'a. Oprócz tego pracownicy będą mogli skorzystać z dostępnego na miejscu salonu fitnes. W projektowaniu nowego campusu pomogła firma Foster + Partners. Prace ruszyły już w 2013 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA