REKLAMA

Windows 10 Creators Update FAQ: wszystko, co musisz wiedzieć o dzisiejszej aktualizacji

Na serwerach Windows Update pojawiła się już aktualizacja rozwojowa Creators Update dla Windows 10. Czym ona właściwie jest, co zmieni i jak ją pobrać? Nie bójcie się, pomożemy.

11.04.2017 14.54
Windows 10 Creators Update
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 Creators Update to aktualizacja rozwojowa dla systemu Windows 10 wprowadzana do wszystkich wersji tego systemu. A więc dla PC, tabletów, konsol do gier, gogli holograficznych, telefonów czy wreszcie urządzeń IoT. Czym właściwie jest i co nowego wnosi? Oto zebrane z Sieci najczęściej pojawiające się pytania na temat Windows 10 Creators Update.

Co muszę zrobić, by pobrać aktualizację Windows 10 Creators Update?

Windows 10 aktualizacja dla twórców

Nic. Aktualizacją twojego urządzenia zajmie się usługa Windows Update. W zależności od tego, jak została wcześniej skonfigurowana, twoje urządzenie może ci zadać kilka kontrolnych pytań, takich jak godziny, w których może tę aktualizację zainstalować.

Ile trwa aktualizacja do Windows 10 Creators Update?

To zależy od podzespołów posiadanego przez ciebie urządzenia. Jednak nawet w przypadku wydajnego komputera PC zajmie ona co najmniej 20 minut. W przypadku urządzenia o bardzo słabych podzespołach, na którym zainstalowana jest duża ilość oprogramowania dodatkowego, aktualizacja może potrwać nawet dwie godziny.

Kiedy rusza aktualizacja do Windows 10 Creators Update?

Już ruszyła. Opóźnienie zaliczy wersja dla telefonów komórkowych, która pojawi się za dwa tygodnie.

Kto nie dostanie aktualizacji Windows 10 Creators Update?

W teorii, aktualizacja ta jest przeznaczona wyłącznie dla urządzeń objętych wsparciem technicznym przez ich producenta. Musisz sprawdzić w dokumentacji swojego urządzenia kiedy ów okres wsparcia się kończy. Jeżeli nadal jest ono objęte wsparciem technicznym, otrzymasz aktualizację. Doświadczenie z poprzednimi aktualizacjami uczy nas jednak, że – zwłaszcza w przypadku komputerów PC – można liczyć na aktualizację również po okresie wsparcia, choć w tym przypadku nie ma już na to gwarancji.

Moje urządzenie jest objęte wsparciem technicznym i mam zainstalowaną najnowszą wersję Windows 10. Nie widzę aktualizacji Creators Update. Dlaczego?

Surface Pro 4 to najlepszy laptop z Windowsem na rynku.

Aktualizacja będzie udostępniana falami. Na samym początku uzyskają ją użytkownicy posiadający sprzęt i zainstalowane dodatkowe oprogramowanie, które były już testowane przez Microsoft. Kolejne kombinacje sprzętu i oprogramowania będą dodawane jako obsługiwane w późniejszym terminie. Poprzednia aktualizacja Windows 10 (tzw. aktualizacja rocznicowa) była udostępniana w podobny sposób i trafiła do wszystkich użytkowników dopiero po kwartale. Jeżeli twoje urządzenie nie melduje o jej obecności, musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać.

Czy mogę wymusić aktualizację Windows 10 Creators Update?

Tak, możesz, choć czynisz to na własne ryzyko. Wystarczy odwiedzić tę witrynę Microsoftu, kliknąć „Zaktualizuj teraz” i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Należy się jednak liczyć z tym, że instalując aktualizację innym kanałem niż Windows Update mogą (choć nie muszą) wystąpić później problemy ze stabilnością czy wydajnością pracy systemu.

Co nowego w Windows 10 Creators Update?

REKLAMA

Aktualizacja dla twórców jest relatywnie małą aktualizacją, więc nowości nie ma aż tak wiele. Sporo zmieniło się „pod maską” systemu pod względem wydajności, stabilności czy bezpieczeństwa. Na zmianach widocznych bezpośrednio dla użytkownika najwięcej zyskają gracze dzięki głębszej integracji usług Xbox z systemem i Trybowi gry zwiększającemu wydajność działania gier, a także użytkownicy przeglądarki Edge, która została wręcz zasypana nowościami. Bliżej tym nowościom przyglądamy się w tym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA